اجرای حکم قاتل پرونده سرقت طلافروشی یاسوج + ( جزئیات کامل پرونده )

حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از اجرای حکم قاتل پرونده سرقت طلافروشی یاسوج خبر داد.
به کزارش کبنا، نگین‌تاجی رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد جزئیات کامل این پرونده را به شرح زیر توضیح داد.
در آخرین روز دی ماه 1396، مقارن ساعت 14:00 سه نفر سارق طی یک نقشه از پیش طراحی شده، با استفاده از خلوتی بازار و شرایط بارانی آن روز و تغییر پوشش اقدام به قتل یکی از فروشندگان طلای رضوی در یاسوج می‌نمایند.
سارقان در ابتداء خودروی مقتول را تعقیب نموده و در یکی از بلوارهای شهر یاسوج، اقدام به توقف خودروی محمد فلاحت پیشه نموده، وی را به قتل رسانده و ریموت مغازه طلافروشی را از داخل خودروی مقتول برداشته و جسد مقتول را در پارک جنگلی یاسوج رها می‌نمایند.
آنان با مراجعه به جلوی مغازه طلافروشی رضوی در خیابان مطهری شهر یاسوج، اقدام به سرقت از طلافروشی نموده و متواری می‌شوند.
با دستورات ویژه قضایی و تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی در 24 خرداد ماه، سارقان که 5 نفر بودند دستگیر می‌شوند.
پس از دستگیری اقدامات قضایی در خصوص رسیدگی به پرونده این سرقت مسلحانه منجر به قتل در دادگستری کل استان انجام گردید و در شعبه دوم دادگاه کیفری یک یاسوج احدی از متهمان به اتهام قتل عمدی محمد فلاحت پیشه به قصاص نفس محکوم گردید.
در ادامه با توجه به اتهام محاربه متهمان به اتهام آنان در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شهر یاسوج رسیدگی و 4 نفر به اعدام در ملاء عام محکوم شدند.
با اعتراض متهمان، به رأی دادگاه انقلاب، شعبه‌ی سی و یکم دیوان عالی کشور با اجرای حکم اعدام 3 نفر از سارقان از ملاء عام موافقت نمود و حکم صادره در 23 دی ماه 1397، 3 نفر از آنان در میدان 7 تیر یاسوج در ملاء عام اعدام شدند.
در این حال دیوان عالی کشور در خصوص احد از متهمان که قتل به وسیله وی انجام شده بود، محاربه را رد و حکم به شایستگی رسیدگی در دادگاه هم عرض صادر نمود. شعبه هم عرض نیز رأی به محاربه این متهم صادر کرد.
به گزارش کبنا، حکم قصاص این متهم در خصوص قتل عمدی، با حضور اولیاء دم در زندان مرکزی یاسوج اجراء گردید.

شهریار شکوهی

Next Post

آلمانیها مسی را مسخره کردند

ش آگوست 15 , 2020
آلمانی ها پس از پیروزی ۸ بر ۲ بایرن مقابل بارسلونا به تمسخر ستاره آرژانتینی پرداختند. به گزارش ایسنا و به نقل از آس، آلمانی ها امروز با حیرت بیدار شدند و باور نمی کردند که اتفاق های دیشب (جمعه) رخ داده باشد. آیا خواب دیده بودند؟ با باز کردن […]