اعتراض گوجه کاران لیشتری به عدم پرداخت مطالباتشان

برخی از گوجه کاران منطقه لیشتر گچساران نسبت به عدم پرداخت مطالبات خود نسبت به سازمان تعاون استان گلایه مند شده و خواستار مطالباتشان هستند.
یکی از این کشاورزان در گفت و گو با خبرنگار کبنا گفت: 270 هکتار سطح زیر کشت کشاورزان لیشتری است، که هر هکتاری 80 تن گوجه برداشت می شود. سازمان تعاون روستایی گفت خرید حمایتی می کنیم. شرکت ها قرارداد 40 روزه با کشاورزان بستند، و قرار بود تا این تاریخ سازمان تعاون روستایی استان، به ازای هر کیلو 400 تومان پرداخت کند، علاوه بر این شرکت ها هم قرارداد یک ماهه بستند، الان از تاریخ چهل روزه ، بیشتر از سی روز می گذرد و هنوز امروز و فردا می کنند. شرکت ها واقعا دارند ظلم می کنند.
این کشاورز افزود: هر بار مسئولان می آیند 2 میلیون می دهند، و امروز و فردا می کنند، در حالی که مطالبات کشاورزان لیشتر حداقل 6 میلیارد تومان است.
یکی دیگر از کشاورزان لیشتر اظهار کرد: ما قصد نداریم اعتراض و گلایه کنیم، ولی شما ببینید، الان زمانی است که باید کشت محصول را شروع کنیم، همه گوجه کاران برای به زیرکشت بردن محصول چک داده اند، آبرو گذاشته اند، همه طلبکار دارند، خیلی ها قرضی اورده اند و آبرو گرو گذاشته اند، این چه نوع مدیریتی است که اینهمه ما را معطل می کنند؟  
وی افزود: وقتی مراجعه می کنیم، سازمان تعاون می گوید باید دولت بدهد، دولت هم مشخص نیست که کی پول بدهد، شرکت ها هم همینطور، کشاورز بارش را به شرکت داده، ولی نه شرکت ها پول می دهند و نه سازمان تعاون. از موعد مقرر گذشته ولی هنوز خبری از پول نیست، الان هیچ کس نتوانسته است کشت مجدد انجام دهد، به خاطر اینکه سازمان تعاون قرار بود پول بدهد و نداده است.
 

شهریار شکوهی

Next Post

عبور موفق از دوره اوج مصرف برق

ش آگوست 15 , 2020
وزیر نیرو گفت: سال گذشته و امسال از سال‌های ویژه و فراموش نشدنی در تاریخ صنعت برق کشور است و در سال‌های ۹۷ و ۹۸ تجربه موفقی در تاریخ مدیریت آب و انرژی کشور ثبت شد. به‌گزارش ایسنا، رضا اردکانیان عصر امروز هم‌زمان با شانزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، در […]