بازتاب سفر ظریف به بیروت در رسانه‌های لبنانی

سانه‌های لبنانی روز شنبه به بررسی دستاوردهای سفر پنجشنبه گذشته وزیر امور خارجه ایران به بیروت پرداختند و در تحلیل‌های خود بخشی از سخنان ظریف را برجسته کردند که به منوط نکردن کمکهای بشر دوستانه کشورهای غربی به دخالت سیاسی در امور داخلی لبنان اشاره داشت .
پایگاه خبری العهد با پرداختن به سفر ظریف به لبنان نوشت که هدف دولت ایران کمک به ملت لبنان است و تحکم و اجباری از این کشور نسبت به لبنان وجود ندارد.
ظریف در این سفر از آمادگی دولت ایران برای بازسازی بیروت خبر داد که نه تنها این دولت بلکه شرکت‫های ایرانی نیز آمادگی خود را برای همکاری با لبنان اعلام کرده‫اند.
روزنامه البناء نیز در گزارشی نوشت‫: ظریف در این دیدار با تبریک سالگرد پیروزی ملت لبنان در جنگ ۳۳ روزه با تاکید بر آمادگی کشورش برای کمک به ملت لبنان به ویژه پس از خسارات شدید که در‫نتیجه انفجار بیروت رخ داد، گفت که ملت ایران برای تسکین آلام ملت لبنان از هیچ کمکی فروگذاری نخواهد کرد. وی با تاکید بر اینکه ایران آماده است تا برای بازسازی خانه های آسیب دیده لبنان کمک کند، ابراز امیدواری کرد که لبنان دوباره به روزهای پیشین خود برگردد و بتواند نقش محوری و سازنده‫ای را در منطقه ایفا کند.
در مقابل «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان نیز با تشکر از وزیر خارجه ایران، کمک رسانی سریع ایران را در مرحله دشوار و کنونی لبنان ستود.
روزنامه الجمهوریه نیز در خبری از سفر ظریف به نقل از سخنان او پرداخته و نوشت: تلاشهای بین المللی لازم است تا در جهت کمکهای بشردوستانه به مردم لبنان باشد نه اینکه با هدف سوءاستفاده از این کشور صورت گیرد.

شکوهی

Next Post

نشانه‌هایی که بیش از حد از بدن خود کار می‌کشید

ش آگوست 15 , 2020
گاهی اوقات شاید متوجه کاری که هر روز با بدن خود می‌کنیم، نباشیم. بعد از گذشت چند ماه یا چند سال، به علت همین بی توجهی بیمار می‌شویم که گران برایمان تمام شود.زیاد کار کشیدن از بدن تنها به کار کردن مستمر با ساعات کاری زیاد محدود نمی‌شود؛ بلکه زیاد […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب