بانک مرکزی فرافکنی نکند

رئیس اتاق بازرگانی فارس نسبت به صدا درآمدن زنگ خطر امکان عدم تامین زنجیره کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات هشدار داد و گفت: بخش خصوصی را آزاد بگذارید تا در شرایط تحریم و کرونا ارز و مواد اولیه کشور را تامین کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه امکان ندارد صادرکننده‌ای سال‌های ۹۷ و ۹۸ کالایی صادر کرده و ارز آن را بازنگردانده باشد، مدعی شد که بانک مرکزی به نوعی در این موضوع فرافکنی می‌کند.
جمال رازقی عصر شنبه ۲۵ مرداد در جمع خبرنگاران، بخشنامه و اقدامات بانک مرکزی در خصوص صادرکنندگان را نابخشودنی توصیف و اضافه کرد: تولید یا صادرکننده چه میزان سود کسب می‌کند که ارز حاصل از صادرات ۲ سال را بازنگرداند.
او با تاکید براینکه نباید آدرس غلط به مردم داد، گفت: البته شاید این آدرس غلط برای فراموش شدن موضوع تعین تکلیف ۲۲ میلیارد دلار ۴۲۰۰ تومانی باشد.
او یکی از وظایف رسانه را پیگیری گم شدن ۲۲ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی دانست و گفت: مطالبه‌گری حق مردم است، ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص داده شده اما تاثیر آن را در واردات کالاهای اساسی احساس نکرد؛ آنچه مردم متوجه می‌شوند، گرانی است.
رازقی گفت: اخیرا مطرح شده که کاسبان خشکسالی بخشی از ارز را گرفته و از طریق شرکت‌های صوری به خارج از کشور منتقل کرده‌اند؛ البته در مورد این مطلب حتما دستگاه‌های قضایی و امنیتی توجه لازم را دارند.
او با یادآوری اینکه مقصد این ارزها، کشورهای خارجی بوده است، این اتفاق را موجب بروز مشکل در تامین کالاهای اساسی و مواداولیه تولید و بی انگیزه شدن تولید کنندگان و صادرکنندگان، دانست.
رئیس اتاق بازرگانی فارس، با اشاره به کاهش حدود ۴۰ درصدی صادرات غیرنفتی طی ۴ ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: در فارس به لحاظ وزنی شاهد افت حجم صادرات بوده‌ایم اما به لحاظ ارزشی حجم صادرات افزایش داشته است.

شکوهی

Next Post

معاون سیاسی در واکنش به کلیپ دیشموک: سخت‌ترین کار دنیا قانع کردن احمق‌ها است + فیلم

ش آگوست 15 , 2020
معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا به کلیپ منتشر شده از دیشموک واکنش نشان داد و گفت: سخت ترین کار دنیا قانع کردن آدم‌های احمق است. وی همچنین به موضوع جمعه بازار یاسوج اشاره کرد و گفت: باید تدابیری برای این بازار گرفته […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب