تعصب را کنار بگذاریم؛ عملکردها را ببینیم

با رد اعتبار نامه غلامرضا تاجگردون، حوزه انتخابیه گچساران و باشت از داشتن نماینده در مجلس شورای اسلامی بی بهره ماند. با این حال، انتخابات میاندوره مجلس شورای اسلامی که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری 1400 برگزار می‌شود، فرصتی برای شکوفا شدن افراد توانمند این حوزه انتخابیه است.
در آخرین خبرهایی که از حوزه انتخابیه گچساران و باشت در فضای مجازی منتشر شد، نام مسعود خوبانی رئیس سابق شورای اسلامی شهر یاسوج به عنوان کاندیدای احتمالی انتخابات میاندوره گچساران و باشت برده شد.
بعد از پخش شدن خبر احتمال کاندیداتوری خوبانی، برخی سریع دست به کار شدند، و با پنهان شدن پشت نام «شهروند گچسارانی» به «خوبانی» به هر دلیلی تاختند، به راستی «مسعود خوبانی» در شورای اسلامی شهر یاسوج چه کرده بود که برخی اینگونه به زعم خودشان می‌خواستند، زهرچشم بگیرند؟
«خوبانی» بنیانگذار و احیاء کننده روحیه نظارت و مطالبه گری در شورای اسلامی شهر یاسوج است، او این اصل رکین و وظیفه اصلی شوراها را احیاء کرد، وظیفه‌ای که در طول 4 دوره شورای شهر، خاک غفلت بر آن نشسته بود و داشت به فراموشی سپرده می‌شد.
خوبانی صدای رسای کارگرانی است که حقوقشان زیر دست و پای بی تدبیری و سوء مدیریت له شده است، بکارگیری نیروهای بی ضابطه و تحمیل آن بر گرده نحیف شهرداری یاسوج این شهرداری را از پا درآورده، اما اینکه چرا در فرایند قانونی با متخلفین برخورد لازم صورت نمی‌گیرد، الله اعلم. خوبانی و همکارانش به دنبال عدالت خدمات در تمام مناطق شهر یاسوج هستند. آن‌ها می گویند همه مناطق شهر یاسوج باید از نعمت آسفالت برخوردار باشند نه اینکه تا درب خانه صاحبان نفوذ آسفالت شود، اما کوچه یا خیابانی که مردم فهیم و بی مال و قدرت همچنان پر از کنده کاری و چاله باشد.
شهرستان‌های باشت و گچساران نخبگان زیادی دارد، انسان‌های تحصیل کرده و با آبرو کم ندارد، مسعود خوبانی هم فرزند گچساران است، او در این شهرستان به دنیا آمد، تحصیل کرد، بزرگ شد، خاک خورد و با فرهنگ و آداب آن مردم عجین هست. خوبانی از نخبگان شهرستان گچساران است. ریشه خانوادگی خوبانی عمیق و در کل استان کهگیلویه و بویراحمد گسترده است، او سابقه فعالیت‌های زیاد در حوزه فرهنگی و عمرانی دارد.
ریاست مسعود خوبانی در شورای شهر یاسوج به قانون آمیخته بود و چه زیبا از دست‌های پلید رونمایی کردند و یقیناً عملکرد خوبانی به مذاق خیلی از منفعت طلبان خوش نیامد و حمله به او عجیب نیست. البته نگارنده هم معتقد است که آقای خوبانی مثل همه انسان‌ها دچار خطا و اشتباه است و انتقادهای هم قطعاً بر او وارد است.
اینکه بعضی افراد از روی ترس، پشت نام‌های جعلی و ساختگی پنهان می‌شوند و به دیگران حمله می‌کنند، درد مزمن فضای مجازی کهگیلویه و بویراحمد است. ترس برادر مرگ است. امیدوارم عاقبت همه ماها ختم بخیر شود.

کمال صالحیان فر

شهریار شکوهی

Next Post

تجاوزهای خاموش!

ش آگوست 15 , 2020
در هفته‌های گذشته، دوباره موجی از افشاگری و روایت درباره آزار و تجاوز، فضای مجازی و در صدر آن توییتر را فرا گرفته. زنان و مردانی که درباره آزار‌های جنسی که تجربه کرده‌اند، نوشته‌اند. در این میان نام چند فرد مشهور هم به میان آمد. از یک معلم برجسته کنکور […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب