زنگ خطر کرونا در بویراحمد و کهگیلویه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در هفتاد و سومین جلسه ستاد کرونا با بیان این که میزان شیوع کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۳۰ درصد نسبت به کشور بیشتر است از ابتلای  ۴ هزار و۳۴۷ نفر از مردم استان به بیماری کرونا خبر داد.
پرویز یزدان پناه افزود: طبق آخرین آمار کل مراجعات سرپایی نزدیک ۶۰ هزار بیمار بوده که ۳ هزار و ۹۰۰ نفر بستری شدند، بستری روزانه ۱۸۰ بیمار که از این تعداد ۶۴ نفر بستری و تحت مراقب های ویژه هستند.

یزدانپناه اضافه کرد: ۴۰ نفر از بیماران ترخیص شده و ۲۶ نفر بستری شده است، ۳۴۲۸ نفر بهبود یافته کامل و ۷۰ فوتی که ۶۶ نفر بیمار زمینه‌ای داشته اند.
وی ادامه داد:در این مدت ۲۴ هزار نمونه داشتیم و شاخص مثبت بودن نمونه در کشور ۱۲ درصد و در استان ۱۸ درصد است.
یزدان پناه ادامه داد: از ۴۳۴۷ مورد مثبت، بویراحمد ۱۷۰۰ مورد، گچساران ۹۰۰ و کهگیلویه ۶۰۰ مورد بوده است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار در این جلسه گفت: در جلسه ستاد ملی کرونا تصمیم گرفته شد که ده هزار تخت بیمارستانی و دو هزار تخته بیماران ویژه در کل کشور به بیمارستان‌ها اضافه شود.

جمالی با بیان اینکه اجرای کنکور سراسری یکی از برنامه‌های مهم استانی است که از چهارشنبه در استان آغاز می‌شود افزود: مسئله ترافیک و دستورالعمل‌های بهداشتی قبل و بعد از کنکور باید مورد توجه همه دستگاه‌ها قرار بگیرد.
وی با اشاره به ماه محرم نیز گفت: این عزاداری‌ها بسیار مهم است و باید تمام دستورالعمل‌های بهداشتی در هیات‌ها رعایت شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار در خصوص مراسم ختمی که در دیشموک برگزار شد گفت: دیدن چنین صحنه‌هایی واقعا ناراحت کننده است چرا که مردم نسبت به شیوع این بیماری خیلی بی توجهی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه شهرستان دنا و چرام و باشت باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد افزود: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بانک‌ها و روند کاهشی داشته است.
جمالی ادامه داد: دستگاه‌هایی که در خصوص رعایت کردن دستورالعمل‌های بهداشتی روند کاهشی داشته اند باید به مراجع قضایی معرفی و با آن‌ها برخورد شود شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این جلسه گفت: زنگ خطر ویروس کرونا درشهرستان‌های بویراحمد و کهگیلویه به صدا درآمده است که بسیار نگران کننده است.
بانشی افزود: پیش‌بینی می‌شود شیوع این ویروس در شهرستان بویراحمد تا یکی دو هفته آینده ۴۰ درصد افزایش و در شهرستان کهگیلویه نیز ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش داشته باشد.

وی گفت: در هفته گذشته ۵۰۰ نفر از زندانیان غربالگری شدند.
بانشی با بیان اینکه ۹۹ درصد کارگاه‌های استان دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی گرفتند گفت: برخی بانک‌ها دستورالعمل‌ها را جدی نمی‌گیرند که باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

شهریار شکوهی

Next Post

نماینده کهگیلویه و بویراحمد در شورای عالی؛ آقای رئیسی، رستمی باید که با دیو فساد و اختلاس رزم آورد

ش آگوست 15 , 2020
آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه صبح روز ( پنجشنبه 23 مرداد ماه 99 ) مهمان شورای عالی استان‌ها بود.  فرزاد آذریان نماینده استان کهگیلویه و بویراحمد در شورای عالی استان‌ها یکی از سخنرانان نطق پیش از دستور این جلسه بود که به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، او […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب