هشدار درباره تبلیغات واکسن کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در شرایطی که نمی‌توان پیش بینی کرد چه زمانی دسترسی به واکسن کرونا محقق می شود، چطور افراد اعتماد می‌کنند که واکسنی را از فضای مجازی پیش خرید کنند.
دکتر سیما سادات لاری در گفت و گو با ایسنا، درباره آگهی فروش واکسن کرونا در سایت‌های اینترنتی، گفت: باید توجه کرد که تاکنون هیچ واکسن یا داروی اختصاصی در جهان برای بیماری کووید -۱۹ مورد تایید سازمان جهانی بهداشت قرار نگرفته است. بنابراین ادعاها یا مباحثی که در سایت‌ها در زمینه تهیه یا فروش یا پیش فروش واکسن یا داروی کرونا مطرح می‌شود، به هیچ عنوان مورد تایید نیست.
وی افزود: حتی سوالات فراوانی در زمینه میزان اثربخشی واکسن کرونا در جهان وجود دارد و مشخص نیست که حتی اگر واکسنی ساخته شود، این واکسن تا چه بازه زمانی اثربخشی دارد.
لاری تاکید کرد: در عین حال نمی‌توان پیش بینی کرد که چه زمانی می‌توان به واکسن دسترسی داشت. با این وضعیت چطور افراد اعتماد می‌کنند که واکسنی را از فضای مجازی پیش خرید کنند. این موارد چیزی به جز سودجویی و سوء استفاده از شرایط نیست.
وی با بیان اینکه برخورد با این موارد نیز بر عهده نیروهای انتظامی است، گفت: برای استفاده از هر  واکسن در کشور مجوزهای مربوطه طی مراحلی اخذ شده و در نهایت در صورت تهیه و تایید باید از کانال‌های رسمی و مطمئن برای خرید اقدام شود.

شکوهی

Next Post

موحد برنامه های پیشنهادی خود را به وزیر جهاد کشاورزی ارائه داد

ش آگوست 15 , 2020
مجمع نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد با کاظم خاوازی وزیر جهاد و کشاورزی دیدار کرد. در این دیدار سید محمد موحد با تاکید بر ظرفیت های موجود در کهگیلویه بزرگ بیان داشت: متاسفانه عمده مشکل پروژه های جهاد کشاورزی نبود اعتبارات کافی است. نماینده مردم کهگیلویه بهمئی چرام و لنده […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب