واکنش ترامپ به پیشنهاد پوتین برای برگزاری نشست با حضور ایران

رئیس‌جمهوری آمریکا به دعوت همتای روسی‌اش برای برگزاری نشستی مجازی با حضور ایران واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی کاخ سفید، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی‌اش در پاسخ به این سوال که آیا دعوت ولادیمیر پوتین رئیس فدراسیون روسیه را برای برگزاری نشستی مجازی با سران جهان و با مشارکت ایران را می‌پذیرد یا نه، گفت: هنوز چیزی در این باره به من گفته نشده است.
ترامپ افزود: چیزهایی در‫این‫باره شنیده ام اما هنوز چیزی به من اطلاع داده نشده است.
بر اساس این گزارش، اظهارات ترامپ درباره دعوت پوتین پیش از اتمام رای‫گیری بر سر تصویب قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و شکست واشنگتن در‫این‫باره مطرح شد.
رئیس‌جمهوری روسیه پیشنهاد برگزاری نشستی را با حضور پنج عضو دائم شورای امنیت به همراه آلمان و ایران مطرح کرد تا در آن، درباره اقدامات به منظور جلوگیری از تقابل گفت‌وگو شود. پوتین پیشنهاد کرد که نشستی مجازی با حضور اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد، ایران و آلمان به منظور تنش‌زدایی برگزار شود.
رئیس‌جمهوری روسیه از سایر کشورها خواست پیشنهاد برگزاری این نشست را با دقت مد نظر قرار دهند.

شکوهی

Next Post

بازتاب سفر ظریف به بیروت در رسانه‌های لبنانی

ش آگوست 15 , 2020
سانه‌های لبنانی روز شنبه به بررسی دستاوردهای سفر پنجشنبه گذشته وزیر امور خارجه ایران به بیروت پرداختند و در تحلیل‌های خود بخشی از سخنان ظریف را برجسته کردند که به منوط نکردن کمکهای بشر دوستانه کشورهای غربی به دخالت سیاسی در امور داخلی لبنان اشاره داشت .پایگاه خبری العهد با […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب