«یلدا» در سینماهای آلمان اکران می‌شود

فیلم سینمایی «یلدا» به کارگردانی مسعود بخشی از 6 شهریورماه با دوبله آلمانی در آلمان اكران می شود.

به گزارش روابط عمومی فیلم، فیلم سینمایی «یلدا» سومين ساخته بلند مسعود بخشی به تهیه کنندگی علی مصفا از ۶ شهریورماه با دوبله آلمانی در سراسر آلمان اكران می شود.

كمپانی ليتل‌دريم پخش‌كننده «یلدا» در آلمان، ضمن ارایه آنونس آلمانی، بنا به تقاضای سالن ها نسخه زيرنويس يا دوبله «يلدا» را اكران خواهد كرد.

«یلدا» از ششم شهریور در آلمان، از ٢٦ شهريور در لوکزامبورگ، از ٣١ شهريور در اتريش، از ٤ مهر در سوییس و از ۱۶ مهر در فرانسه روی پرده خواهد رفت.

«یلدا» تنها تولید مشترک جدی سینمای ایران در سال‌های اخیر و محصول ۶ کشور است.  

حقوق پخش سینمایی این فیلم توسط فروشنده و پخش‌کننده بین المللی کمپانی «پیرامید اینترنشنال» که توسط لویی مال فیلمساز فقید موج نو پایه گذاری شده تاکنون به ۲۵ کشور جهان واگذار شده است.

«یلدا»، منتخب هفتادمین جشنواره جهانی برلین، برنده جایزه بزرگ داوران جشنواره ساندنس آمریکا در سال ۲۰۲۰ و برنده جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره صوفیه هم اکنون در سینماهای هنروتجربه در حال اکران است و تمامی درآمد آن از اکران سينمايی داخل کشور برای نجات جان دو زندانی محکوم به اعدام پرداخت خواهد شد.

داستان این فیلم در مورد مریم کمیجانی، زن جوانی است که به دلیل قتل شوهرش به مرگ محکوم شده است. او در شب یلدا به استودیوی یک برنامه زنده تلویزیونی آورده شده است تا از طرف تنها فرزند مقتول یعنی مونا ضیا بخشیده شود اما مجموعه اتفاقات در صحنه و پشت صحنه این برنامه هر دو زن جوان را در چالشی جدی برای تصمیم‌گیری قرار می‌دهد.

بهناز جعفری، صدف عسگری، بابک کریمی، آرمان درویش، فرشته حسینی، فقیهه سلطانی، فروغ قجابگلو، زکیه بهبهانی، رامونا شاه، ساغر صباحی، حسن جودکی، محمد ساربان، کمال هاشمی، ولی الله ریگی، فرهاد فداکار، لیلا شفاعی مهر، محمود ذوالفقاری، نسا افرنگه، مریم خداوردی، بنفشه غفاری، بهنام داوری، سارا والیانی، بهرام افشار و با حضور فرشته صدرعرفایی بازیگران فیلم «یلدا» هستند.

شکوهی

Next Post

سفر نخست‌وزیر مصر به سودان

ش آگوست 15 , 2020
  نخست وزیر مصر در راس هیئتی برای دیدار با مقامات سودان وارد خارطوم شد. به گزارش ایسنا، خبرگزاری آناتولی به نقل از خبرگزاری رسمی سودان «سونا» اعلام کرد، مصطفی مدبولی، نخست وزیر مصر امروز، شنبه در راس یک هیئت برای دیدار با مقامات سودان وارد خارطوم شد. بر اساس […]