آمریکا نمیتواند از مکانیسم ماشه استفاده کند

یک سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از ادعای آمریکا برای برخورداری از حق استفاده از مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها در توافق هسته‌ای علیه ایران انتقاد کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری د.پ.آ آلمان، یک سخنگوی جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  در پی شکست آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل با عدم تصویب پیش‌نویس قطعنامه‌ای که برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ارائه داده بود، مطرح کرد که آمریکا به دلیل خروج یک جانبه‌اش از توافق هسته ای(برجام) و عدم مشارکت در آن ” در جایگاه دسترسی به مکانیسم‌هایی که برای شرکای برجام محفوظ هستند(مانند مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها) قرار ندارد”.
بر اساس این گزارش، این موضع در پی این مطرح می‌شود که دولت آمریکا پیش از این تهدید کرده بود علیرغم خروجش از برجام و به بهانه این که قطعنامه ۲۲۳۱ آن را عضوی از برجام معرفی می کند، می‌تواند سازوکار بازگردانی تحریم‌ها را که تنها در چارجوب برجام و برای اعضای برجام قابل استفاده است، برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران استفاده کند.

شکوهی

Next Post

سرمایه‌گذاری در تئاتر نگاه بازاری نمی‌طلبد

ی آگوست 16 , 2020
تهیه‌کننده نمایش «جیرجیرک» با تاکید برآنکه سرمایه‌گذاری در هنر و به‌ویژه تئاتر نگاه بازاری نمی‌طلبد، خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذار اگر عاشق هنر باشد قطعا وارد این عرصه می‌شود و اگر نگاهش به معادلات سودآور باشد، نمی‌شود. مهدی غلامی‌سرخه در گفت‌وگو با مردم سالاری انلاین با بیان اینکه فضای فعلی جامعه هنری […]