آموزش ۱۰۰درصد مجازی در استانهای قرمز

 معاون وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به وضعیت بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: آموزش در استان‌های با وضعیت قرمز، ۱۰۰ درصد مجازی برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد حسینی بعدازظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، ضمن بیان اینکه فرآیند آموزش در سال تحصیلی جدید با توجه به وضعیت استان‌های کشور در شیوع کرونا به‌صورت مجازی و حضوری برقرار است، اظهار داشت: در استان‌هایی با وضعیت قرمز آموزش به‌صورت ۱۰۰ درصد مجازی برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در استان‌هایی با وضعیت زرد آموزش به‌صورت ترکیبی حضوری و مجازی خواهد بود، افزود: این ر حالی است که فرآیند آموزشی در مناطق سفید به‌صورت ۸۰ درصد حضوری و ۲۰ درصد مجازی انجام می‌شود.
معاون وزیر آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه وزارت آموزش‌وپرورش آمادگی لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید را دارد، اعلام کرد: سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریورماه با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی آغاز می‌شود.
حسینی با اشاره به اینکه در حال حاضر، آموزش‌وپرورش استان سمنان برای شروع سال تحصیلی جدید آمادگی ۸۸ درصدی دارد، یادآور شد: شیوه‌نامه و دستورالعمل بهداشتی به مراکز آموزشی و مدارس در سراسر کشور ابلاغ‌شده است.
وی به‌ضرورت ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی در مدارس تأکید کرد و گفت: ضدعفونی مدارس و تجهیزات آن‌ها در اولویت نخست مدیران مدارس قرار گیرد.
معاون وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش استان سمنان در نوبت‌گیری در پایگاه‌های سنجش در کشور رتبه نخست را کسب کرد، ابراز کرد: این استان درروند در ثبت‌نام دانش آموزان نیز در جایگاه خوبی نسبت به سایر استان‌های کشور قرار دارد.

شکوهی

Next Post

ترامپ قبل از انتخابات آمریکا در مقابل ایران کوتاه نمی آید

ی آگوست 16 , 2020
بحران رابطه ایران و آمریکا چیزی نیست که امروز و دیروز مطرح شده یا بر سر اختلافات کوچک تاکتیکی باشد که با یکی دو روز گفت‌وگو بتوان به حل آن امید داشت. این بحران از زمانی شروع شد که ایالات متحده با دخالت در اوضاع داخلی ایران با همراهی انگلستان […]