آهن‌اسفنجی بیشترین رشد تولید را ثبت کرد

طبق آمار منتشر شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در چهار ماهه ابتدایی سال جاری، تولید آهن‌اسفنجی با ۱۲ درصد افزایش تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیشترین رشد تولید را داشته است.
به گزارش ایسنا، براساس آمار، تولید شمش فولادی در چهار ماهه نخست سال جاری با رشد ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۹ میلیون و ۴۸۳ هزار تن رسیده است، همچنین میزان تولید شمش فولاد در چهار ماهه نخست سال ۹۸ برابر با هشت میلیون و ۶۸۳ هزار تن بوده و طبق پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رود تولید فولاد کشور به حدود ۳۰ میلیون تن برسد که از این میزان بیش از ۱۰ میلیون تن برای بازارهای صادراتی در نظر گرفته شده است.
آمار نشان می‌دهد که در چهارماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از مجموع شمش فولاد تولیدی، سهم بیلت وبلوم با پنج میلیون و ۵۶۲ هزار تن رشد هشت درصدی و شمش اسلب تولیدی نیز با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به سه میلیون و ۹۲۱ هزار تن رسیده است. این در حالی است که چهارماه نخست سال ۹۸، به ترتیب بیلت وبلوم پنج میلیون و ۱۲۸ هزار تن و شمش اسلب سه میلیون و ۵۵۵ هزار تن تولید شده‌ بودند.
بر اساس آمارهای مورد بررسی در دوره چهارماهه نخست سال جاری، تولیدات فولادی نیز از شش میلیون و ۹۳۰ هزار تن تولید شده به هفت میلیون و ۲۵۷ هزار تن رسیده که افزایش پنج درصدی را نشان می‌دهد و بیشترین رشد تولید نیز مختص آهن‌اسفنجی است که با افزایش تولید ۱۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از  ۹ میلیون و ۴۶۸ هزار تن به ۱۰ میلیون و ۵۸۱ هزار تن در چهار ماهه ابتدایی سال جاری رسیده است.
براساس اعلام انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، کشور ما در سال‌های اخیر به عنوان دومین تولیدکننده آهن‌اسفنجی جهان پس از هندوستان به شمار می‌آید و بهره‌برداری از هفت طرح فولاد استانی که هریک دارای ظرفیت ۸۰۰ هزار تنی در زمینه تولید آهن‌اسفنجی هستند، از جمله دلایل رشد جایگاه ایران در این بخش است. گفتنی است ایران در افق چشم انداز ۱۴۰۴ دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن را برنامه‌ریزی کرده که بیش از ۷۰ درصد این برنامه تاکنون محقق شده است.

شکوهی

Next Post

پیشنهاد سرلشکر باقری برای امارات

ی آگوست 16 , 2020
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه امارات در ارتباط خود با رژیم صهیونیستی تجدید نظر کند، گفت: چنانچه امنیت ملی جمهوری اسلامی دچار خدشه هرچند اندک شود ما آن را از چشم کشور امارات متحده عربی می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد. به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب