امضای ۱۳ قرارداد نفتی به ارزش ۱.۵ میلیارد یورو

۱۳ قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت با ارزشی بالغ بر ۱.۵ میلیارد یورو، فردا (۲۷ مردادماه) بین دو شرکت تابعه شرکت ملی نفت ایران با پیمانکاران ایرانی امضا می‌شود.
به گزارش ایسنا، ۱۳ قرارداد مشتمل بر ۱۱ قرارداد به کارفرمایی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و دو قرارداد به کارفرمایی شرکت نفت فلات قاره ایران است و همه پیمانکاران طرف قرارداد مطابق روال جاری بسته‌های قراردادی طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت، شرکت‌های ایرانی هستند.
این بسته‌های قراردادی در پنج استان خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و هرمزگان تعریف شده است. بسته‌های قراردادی‌ شرکت نفت فلات قاره ایران شامل میدان‌های فروزان و رسالت است و بسته‌های قراردادی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نیز شامل رامین، منصورآباد، مارون ۲ و ۵، زیلایی، اهواز ۱ و ۴، مارون ۱ و ۴، سیاهمکان، مارون ۳، مارون ۶، چیلینگر و گرنگان و بالارود است.
 پیش از این، در مهرماه ۱۳۹۷ نخستین قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت برای پروژه سیری (میدان‌های سیوند و اسفند) شرکت نفت فلات قاره ایران امضا شد و چندی بعد در بهمن‌ماه همان سال، ۹ قرارداد دیگر این طرح مشتمل بر شش بسته کاری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب (پروژه‌های کبود، گچساران خامی، لالی آسماری، نرگسی، منصوری آسماری و رامشیر) و سه بسته کاری شرکت نفت مناطق مرکزی ایران (پروژه‌های دانان، سعادت‌آباد و نفت‌شهر) امضا شده بود.
به این ترتیب، با امضای ۱۳ قرارداد جدید طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت شرکت ملی نفت ایران، تکلیف ۲۳ بسته کاری از مجموع ۳۳ بسته کاری این طرح مشخص می‌شود.

شکوهی

Next Post

تازه ترین آمار مبتلایان کرونا در کشور

ی آگوست 16 , 2020
سخنگوی وزارت بهداشت جدیدترین موارد ابتلا و فوتی ناشی از کووید-۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد و گفت: متاسفانه در شبانه روز گذشته ۱۴۷ بیمار جان خود را از دست دادند. به گزارش ایسنا؛ دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ و […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب