شهرستان بویراحمد در آستانه وضعیت قرمز

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در بیست و ششمین روز از مردادماه، ۱۹۳ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۷۵ نفر مبتلای قطعی و ۱۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
دکتر پرویز یزدانپناه افزود: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۳۵۲۱ مورد گزارش شده است.

دکتر یزدان پناه با بیان اینکه از ۱۸۴ نمونه دریافت شده از بیماران، متاسفانه جمع کثیری از آن‌ها به کووید ۱۹ مبتلا بودند، بیان کرد: بیشترین آمار مبتلایان مربوط به شهرستان بویراحمد (۶۷ درصد) است.
وی گفت: با توجه به افزایش شمار مبتلایان به کرونا شهرستان بویراحمد در آستانه وضعیت قرمز قرار دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اضافه کرد: برای کنترل کرونا همه باید خود را ملزم به استفاده از ماسک کرده، دست‌ها را به هیچ‌وجه به صورت خود نزنند، فاصله ۲ متری را در هر شرایطی از افراد دیگر به ویژه هنگام صحبت کردن حفظ کرده، در تجمعات شرکت نکرده و در یک‌کلام کرونا را جدی بگیرند.

وی یادآور شد: ما مجبور به ادامه زندگی با کرونا و تحمل آن تا زمان کنترل بیماری هستیم، باید روزمرگی خود را همراه با دستورالعمل‌های بهداشتی به نحوی ادامه دهیم که به اطرافیانمان آسیبی وارد نکنیم.

شهریار شکوهی

Next Post

آموزش ۱۰۰درصد مجازی در استانهای قرمز

ی آگوست 16 , 2020
 معاون وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به وضعیت بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: آموزش در استان‌های با وضعیت قرمز، ۱۰۰ درصد مجازی برگزار می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد حسینی بعدازظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، ضمن بیان اینکه فرآیند […]