شیراز در وضعیت قرمز کرونا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه استان فارس در وضعیت هشدار (زرد) قرار دارد، گفت: وضعیت شیوع کروناویروس در شهرستان شیراز، با توجه به میزان بیماران بستری، قرمز است.
به گزارش ایسنا علی اکبری یکشنبه ۲۶ مرداد به خبرنگاران گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۲۳۵ هزار و ۹۶۴ نمونه در آزمایشگاه های تشخیصی استان بررسی شده است که از این تعداد، ۳۸ هزار و ۵۹۵ مورد مثبت بوده است.
او خاطرنشان کرد: مجموع بهبود یافتگان در مراکز درمانی استان و یا افرادی که از ایزوله خانگی خارج شده اند را نیز ۳۵ هزار و ۴۰۶ نفر بوده است.
به گفته اکبری، با جان باختن ۱۲ هم استانی دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، آمار جانباختگان کروناویروس از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در فارس به ۷۰۱ نفر رسیده و هم اکنون نیز از مجموع ۷۶۵ بیمار بستری در بیمارستان‌های فارس، ۱۰۸ نفر تحت مراقبت‌های ویژه هستند.
اکبری ادامه داد: بر اساس آخرین آمارهای استان فارس، از هر سه مورد نمونه گیری، یک مورد مثبت قطعی شناسایی شده و همین امر لزوم توجه جدی به مراقبت ها را افزایش می دهد.
وی در ادامه بر ضرورت حفظ فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک در مکان های عمومی تاکید کرد و از خانواده ها نیز خواست تا چنانچه نیاز به حضور فرزندشان در مکان های عمومی با همراهی خانواده وجود دارد، بر استفاده آنان از ماسک نظارت داشته باشند.
معاون درمان علوم پزشکی شیراز ابراز امیدواری کرد که با مشارکت بیشتر و فعالانه مردم، شاهد کاهش آمار ابتلا و تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها باشیم تا مدافعان سلامت امکان تجدید قوا برای تداوم ارائه خدمات را داشته باشند.

شکوهی

Next Post

دردسرهاي بی پایان كنكور

ی آگوست 16 , 2020
دوره تحصيلي متوسطه كه آغاز مي شود كمتر دانش آموزي را مي توان يافت كه دغدغه آزمون ورودي دانشگاه ها و تضمين آينده شغلي را نداشته باشد. در حقيقت ساختار و برنامه ها در دبيرستان هاي متوسطه دوره دوم به گونه اي كنار هم چيده مي شود كه دانش آموز […]