یازدهمین همایش ملی سیره علوی در لرستان برگزار شد

سفیر افلاک سفیر مردم لرستان، خبر لرستان، اخبار لرستان، لرستان

به گزارش سفیرافلاک، یازدهمین همایش ملی سیره علوی با حضور استاندار لرستان و نماینده ولی فقیه در استان لرستان به صورت ویدئو کنفرانس و با رویکرد سلامت در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

سید موسی خادمی استاندار لرستان ضمن تقدیر از پژوهشگران حاضر در همایش اظهار داشت: پژوهش های سیره علوی می تواند ما را به آنچه امام علی( ع ) می خواست، نزدیک تر کند و با تلاش شما پژوهشگران فهم اهداف این امام آسان تر می شود.

وی افزود: مدیران و دست اندرکاران استان با استفاده از مطالعات و پژوهش های این همایش، کیفیت امورات اجرایی را بالاتر ببرند.

استاندار لرستان با بیان اینکه حکومت داری در اسلام از مهمترین محورهای مورد بحث در همایش سیره علوی است، عنوان کرد: حکومت امیرالمومنین(ع) علیرغم اینکه کوتاه بود ولی به عنوان الگوی حکومت اسلامی مورد پذیرش است و تا زمان برقراری حکومت عدل امام عصر(عج) با این شیوه راه به درستی طی می شود.

وی بیان کرد: فرمان تاریخی امام علی(ع) به مالک اشتر تمامی جنبه های حکومت داری اسلامی را به وضوح مشخص کرده و دنیایی از فعالیت های علمی در آن دیده می شود.

خادمی با اشاره به اینکه پژوهش‌های سیره علوی باید در جامعه و زندگی شخصی افراد نیز تأثیرگذار باشد، گفت: برخی پژوهش ها ممکن است نیاز امروز ما نباشد اما در هر لحظه که ضرورت داشته باشد که می توان از آن بهره گیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با استفاده از آنچه که در گذشته انجام شده، با برنامه، دقیق و هدفمند این همایش را در سال های آینده برگزارکنیم و شاهد تأثیر آن در توسعه استان باشیم.

انتهای پیام/

نوشته یازدهمین همایش ملی سیره علوی در لرستان برگزار شد اولین بار در لرستان | سفیر افلاک. پدیدار شد.

شهریار شکوهی

Next Post

اقبال بیشتری در انتظار صندوق توسعه تعاون صبا است

ی آگوست 16 , 2020
جامع خبر(جامع نیوز): رامین نجمی رئیس اداره کل سرمایه‌گذاری بانک توسعه تعاون در تشریح عملکرد و مکانیزم فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری توسعه تعاون گفت: این صندوق بر اساس چهارچوب تعیین‌شده برای کلیه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک تحت نظارت دقیق سازمان بورس و اوراق بهادار بوده و کلیه فعالیت‌های آن تابع بخشنامه‌ها و […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب