15000 متر مربع از اراضی ملی «دهنو» بویراحمد از سودجویان پس گرفته شد / ملک‌حسینی: برای رفع تصرفات اراضی ملی به هیچ‌وجه کوتاهی نمی‌کنیم ( + تصاویر )

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد از 15000 هزار متر مربع رفع تصرف اراضی ملی با همکاری دستگاه قضایی در منطقه دهنو شهرستان بویراحمد خبر داد.
 
به گزارش کبنا، پایگاه خبری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد نوشت: «غلامحسین حکمتیان اصل» با اشاره به وظایف متعدد و کارهای سخت حفاظت و نگهداری از اراضی ملی و جنگلی نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری، افزود: یکی از مهم‌ترین اقدامات ما در چند وقت اخیر با توجه شیوع بیماری ویروس کرونا به طور شبانه روز حفظ و صیانت انفال، جلوگیری از تصرف اراضی ملی بوده است.
وی تصریح کرد: عده‌ای سودجو هستند که می‌خواهند به اراضی ملی دست رسی و تصرف کنند ولی با همت و تلاش شبانه روزی نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری و دستگاه قضایی در استان کهگیلویه و بویراحمد از تصرف این افراد جلوگیری و با آنها برخورد قانونی صورت می‌پذیرد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد به سایر اقدامات از جمله رفع تصرف‌ها و مقابله با سودجویان اشاره کرد و گفت: امروز با همکاری دستگاه قضایی وبه همت زحمات نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان بویراحمد در راستای رفع تصرف اراضی ملی به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور نهال‌های غرس شده در عرصه‌های منابع ملی جمع آوری و این اراضی به مساحتی بالغ بر 15000 هزار متر مربع در «منطقه دهنو شهرستان بویراحمد» رفع تصرف شد.
حکمتیان اصل افزود از ابتدای امسال تاکنون اراضی رفع تصرف شده در قالب تبصره یک ماده ۵۵ مورد اراضی ملی بالغ بر ۱۵۰ هکتار صورت گرفت وهمچنین 46 هکتار هم باحکم دستور قضایی رفع وتصرف شد.
مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان از دستگاه قضایی ونیروی انتظامی که در راستای حفظ وصیانت عرصه‌های ملی همکاری لازم را دارند تقدیر و تشکر کردند.
 
در ادامه سید علی ملک حسینی دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، افزود: تخلفاتی که در «منطقه دهنو شهرستان بویراحمد» صورت گرفته علاوه بر تصرفات منابع طبیعی، تصرفات در بستر رودخانه بشار و تصرفات حریم رها می‌باشد که مهم‌ترین شاخصه رفع تصرفات درمنطقه دهنو شهرستان بویراحمد این است که با توجه به کار کارشناسی وبا برنامه ریزی که صورت گرفته برای اولین بار دراستان با کمترین حاشیه باهمکاری واستقبال خود متخلفان دستگاه‌های لازم برای رفع تصرفات آماده شد اقدامات رفع تصرفات اراضی ملی صورت پذیرفت.
ملک حسینی گفت: دراستای رفع تصرف اراضی ملی قول به مردم استان  کهگیلویه و بویراحمد می‌دهیم که در دستگاه قضایی درخصوص تصرفات اراضی ملی و بستر رودخانه‌ها با قاطعیت برخورد خواهیم کرد وبه هیچ وجه کوتاهی صورت نمی‌گیرد.

شهریار شکوهی

Next Post

خواهید دید دیگر اوباش و اراذل در کهگیلویه و بویراحمد نفس نکشد و قمه‌کشی نکند / متلاشی شدن سارقان «بار»، «احشام» و «موبایل» / ماجرای رئیس پلیسی که شبانه‌روز در کوه و کمر به دنبال متهمین می‌گردد / از امنیت عشایر غافل نمی‌شویم / عقب نشینی نمی‌کنیم به دنبال امنیت مردم هستیم

ی آگوست 16 , 2020
فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد به دستاوردهای قابل وصف پلیس استان در 4 ماهه اخیر اشاره کرد. به گزارش کبنا، سردار مهدی انصاری در نشست با رسانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: شما خبرنگاران در همه ساعات شبانه‌روز برای بهتر زندگی کردم مردم در کنار پلیس قرار دارید که […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب