لغو ویزای ۱۰۰۰ تبعه چینی از سوی آمریکا

لغو ویزای ۱۰۰۰ تبعه چینی از سوی آمریکا | دیتی نیوز

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، ایالات متحده ویزاهایی که برای بیش از ۱۰۰۰ تبعه چینی بود، طبق اعلامیه ۲۹ مه ریاست جمهوری برای تعلیق ورود دانشجویان و محققان از چین که به گفته آنها تهدید امنیتی محسوب می شدند، لغو کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، چاد وولف، سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا پیشتر گفته بود که واشنگتن صدور ویزا برای “دانشجویان و محققان مشخصی از چین را که با ارتش چین در ارتباط بودند، متوقف می کند تا جلوی سرقت را بگیرد!
وولف در سخنانی بار دیگر ادعاهایی مبنی بر فعالیت های تجاری ناعادلانه و جاسوسی تجاری از سوی چین را مطرح ساخت، از جمله تلاش هایی برای سرقت تحقیقات مرتبط با کرونا و چین را به سوء استفاده از ویزاهای دانشجویی برای بهره برداری از جامعه آکادمیک آمریکا متهم کرد.
در همین راستا، یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، لغو روادید با دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا انجام می شود و بخشی از واکنش واشنگتن به محدودسازی دموکراسی در هنگ کنگ است. به گفته این سخنگو، تا هشتم سپتامبر ۲۰۲۰ این وزارتخانه بیش از ۱۰۰۰ ویزا برای اتباع چینی را لغو کرده است.
چین پیشتر هم مخالفتش را با این اقدام آمریکا در محدودسازی فعالیت های دانشجویان چینی برای تحصیل در ایالات متحده ابراز داشته و از واشنگتن خواسته بود تا به ارتقای تعاملات و درک مشترک بپردازد.
حدود ۳۶۰ هزار تبعه چینی در آمریکا تحصیل می کنند و درآمد چشمگیری از آن عاید دانشگاه های آمریکایی می شود؛ با این حال پاندمی کرونا به شدت به این روند آسیب زده است. روابط چین و آمریکا به پایین ترین سطح رسیده است و این دو اقتصاد برتر جهان بر سر مسائلی از تجارت و حقوق بشر تا هنگ کنگ و کرونا تنش دارند.

لغو ویزای ۱۰۰۰ تبعه چینی از سوی آمریکا

تهيه شده توسط پایگاه خبری مردم سالاری آنلاین

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

ورود دادستانی به موضوع «دریای خودرو»

پ سپتامبر 10 , 2020
ورود دادستانی به موضوع «دریای خودرو» | دیتی نیوز به تازگی تصویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد حجم بالایی ازخودرو توسط ایران خودرو مازندران در زمین‌های کشاورزی مردم دپو شده است. این تصویر با واکنش‌های بسیاری از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی روبه رو شده است. برخی‌ها […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب