مسکن ارزان برای خانواده‌های نیازمند

مسکن ارزان برای خانواده‌های نیازمند | دیتی نیوز

پول و تجارت ، ششم شهریور ماه امسال بود که یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تدوین طرحی برای خودرودارکردن خانواده‌های نیازمند خبر داد و گفت که «در این طرح تامین خودرو برای هر خانوار پنج دهک پایین پیش‌بینی شده است.» هر چند که طرح خودرو رایگان بعدها تکذیب شد اما حالا طرح عرضه مسکن ارزان به خانواده‌های نیازمند مطرح است که فاز نخست آن قرار است در قم اجرا شود. با این شرایط این سوال ایجاد می‌شود که اجرای این طرح چقدر جدی است؟

در همین حال دبیر انجمن انبوه‌سازان قم از عرضه خانه ارزان به خانواده‌های نیازمند قمی خبر داد و در این رابطه گفت: انجمن انبوه‌سازان قم پیشنهادی را مبنی بر عرضه مسکن برای دهک‌های یک تا سه جامعه به دولت پیشنهاد داده است. چنانچه دولت این پیشنهاد را قبول کند؛ مسکن با قیمت ارزان را به خانواده‌های نیازمند جامعه ارائه می‌شود!

محمدعلی ربانی درباره چگونگی اجرای طرح خانه‌های ارزان قیمت افزود: درباره عرضه خانه‌های ارزان قیمت به خانواده‌های نیازمند پیشنهادی به دولت مبنی بر اصلاح قیمت عوارض شهرداری، انشعابات، خدمات فنی و مهندسی و سازمان تامین اجتماعی داده‌ایم؛ چنانچه این موارد اصلاح شود؛ مسکن متری سه میلیون تومان را به مردم عرضه می‌کنیم.

او اضافه کرد: دولت چنانچه بر فاکتورهایی همچون مصالح ساختمانی، لوله پلیکا، آهن آلات و … نرخ ترجیحی اعمال کند قطعا قیمت مسکن برای مصرف‌کنندگان کمتر از سه میلیون تومان تمام می‌شود. یعنی با قیمت‌گذاری دستوری بر قیمت مصالح ساختمانی قیمت خانه به متری دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم خواهد رسید.

هزینه ساخت مسکن ملی چقدر آب می‌خورد؟

ربانی با اشاره به ساخت مسکن ملی اظهار کرد: ساخت این مسکن‌ها برای اقشار کم درآمد در حالی است که هزینه ساخت مسکن ملی با احتساب عوارض، انشعابات و محوطه‌سازی برای مردم متری پنج میلیون تومان تمام می‌شود و البته که مسکن ملی نیز برای دهک‌های چهار به بالا در نظر گرفته شده است. یعنی مردم برای خرید یک خانه ۱۰۰ متری باید ۵۰۰ میلیون تومان هزینه کنند؛ این درحالی است که با طرح جدید مسکن برای اقشار کم درآمد قیمت هر متر خانه به متری دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد.

براساس این گزارش؛ در آینده باید دید که دولت نسبت به خانه‌دار شدن اقشار آسیب‌پذیر چه واکنشی نشان خواهد داد. آیا با افزایش قیمت مصالح ساختمانی اجرای طرح عرضه مسکن ارزان به خانواده‌های نیازمند امکان‌پذیر هست یا خیر؟

نوشته مسکن ارزان برای خانواده‌های نیازمند اولین بار در پول و تجارت. پدیدار شد.

مسکن ارزان برای خانواده‌های نیازمند

مرجع و منشور اخبار اقتصادی

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

تشریح پویش طرح آجر به آجر در کهگیلویه و بویراحمد

پ سپتامبر 10 , 2020
تشریح پویش طرح آجر به آجر در کهگیلویه و بویراحمد | دیتی نیوز در برنامه زنده تلویزیونی مدیرکل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان کهگیلویه وبویراحمد گفت:در این طرح با ایجاد زمینه مشارکت همگانی – تعمیر-تجهیز-تخریب وبازسازی-تهیه تجهیزات وساخت فضاهای جدید آموزشی انجام می شود. پیروز کرمی اشاره ای به پروژه های […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب