آثار امام سجاد (ع) نقش بی بدیلی در گسترش و نشر قیام عاشورا داشت

آثار امام سجاد (ع) نقش بی بدیلی در گسترش و نشر قیام عاشورا داشت | دیتی نیوز

«حسین کلانتری» امروز (23 شهریور) در ارتباط مجازی با کنگره بین المللی امام سجاد (ع) به میزبانی استان هرمزگان، اظهار کرد: آنچه حائز اهمیت است، سبک زندگی امام سجاد (علیه السلام) بوده که در دوران معاصر بسیار می تواند نجات بخش باشد.
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: در دنیای کنونی به ویژه غرب انحطاط اخلاقی بیداد می کند و ما با معنویت و اخلاق در دنیای غرب و عصری که بشریت اسیر هجوم فرهنگی گسترده با وجود فضای مجازی بسیار قابل نشر است، پی می بریم که روش و منش امام سجاد (علیه السلام) با توجه به بینش آن امام همام می تواند به بشریت برای خارج شدن از ورطه نابودی اخلاقی کمک کند.
 
وی ادامه داد: مستحق ترین و شایسته ترین آحاد جامعه، آحاد جامعه اسلامی به ویژه شیعی است که می توانند با استفاده از آموزه های بسیار بلندی که امام سجاد (علیه السلام) به جا گذاشت، با اسوه معنویت، عقلانیت و مقاومت آشنا شوند.
 
کلانتری به فرازهایی از زندگی امام سجاد (علیه السلام) اشاره کرد و گفت: این امام همام در بخش های گوناگون و دورانی که با جد بزرگوار خود در کودکی، دوران نوجوانی و جوانی و در کربلا و حوادث و مباحثی که در کربلا پیش آمد آثار امام سجاد (علیه السلام) بعد از واقعه کربلا نجات بخش و نقش بی بدیلی در حفظ و گسترش و نشر قیام عاشورا داشت.
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: بیانات امام سجاد (علیه السلام) در پاسداری از نهضت امام حسین (علیه السلام) در کنار خطبه های آتشین حضرت زینب (سلام الله علیها) داشته است.
 
وی خاطرنشان کرد: اگر بررسی کنیم می بینیم امام سجاد (علیه السلام) در دوره سخت ظلم و خفقان بار سنگین امامت را امانت دارانه به سرمنزل مقصود رساندند.
 
کلانتری گفت: شیوه های آن حضرت متناسب با شرایط آن روز بوده و حضرت از دعوت ها استفاده می کرد و عهدشکنی و پیمان شکنی با امام حسین (علیه السلام) را با صدای رسا به مردم گوشزد می کرد تا بشریت را بیدار کند.
 
در حال تکمیل……

آثار امام سجاد (ع) نقش بی بدیلی در گسترش و نشر قیام عاشورا داشت

تهیه شده توسط پایگاه خبری کبنا نیوز

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

برگزاری دهمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) در کهگیلویه و بویراحمد

ی سپتامبر 13 , 2020
برگزاری دهمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) در کهگیلویه و بویراحمد | دیتی نیوز علیرضا دولت آبادی» در گفت و گو با خبرنگاران  با اشاره به اینکه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) امسال به صورت مجازی و در طول دو هفته در حال برگزاری است، اظهار کرد: این […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب