آموزش مجازی بدون زیر ساخت و ادعای مهرپویا

آموزش مجازی بدون زیر ساخت و ادعای مهرپویا | دیتی نیوز

با گذشت بیش از ۸ ماه از پاندمی کرونا و‌ تمهیدات مختلف جهت پیشگیری، از همان ابتدا اپیدمولوژیست‌ها یافتن راهکار درمان یا واکسن را در فاصله زمانی یک‌ یا دو ساله پیش‌بینی نمودند، لذا سیستم‌های تجمعی را نفی و رعایت فواصل اجتماعی را ضروری دانستند.

این امر از سال تحصیلی گذشته تا امسال با تمام فراز و فرودها به عنوان یکی از راهکارهای عملی عدم گسترش شیوع ویروس مشخص شد. متاسفانه برغم وجود امکانات نرم‌افزاری آموزش مجازی در بوشهر، امکانات زیرساختی شبکه اینترنت در منطقه بوشهر شرایط حادی دارد . سرعت پایین، مشکل در ظرفیت پهنای پاند و قطعی‌های مداوم باعث شده تا آموزش مجازی با مشکل جدی روبرو شود .

این در شرایطی است که مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه بوشهر اعلام کرد مشکلی در ارائه سرویس جهت آموزش مجازی نداریم اما برغم این گفتار، متاسفانه اکثر مدارس امکان اتصال به اینترنت را ندارند یا حجم و سرعت بالا خریداری کرده و از حداقل سرعت و قطعی‌های مدام برخوردار می‌شوند .

نکته جالب اما وبسایت شرکت مخابرات منطقه بوشهر است که در طنزی عجیب در ابتدای تیترهای خود ادعا کرده است: «ایران در جمع کشورهای متصل به ۵G است و با توجه به مزایای فناوری ۵G چندی پیش اولین شبکه نسل پنجم ارتباطی ایران نیز توسط وزارت ارتباطات و به‌صورت آزمایشی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات راه‌اندازی شد تا ایران عملاً به کشورهای فعال در زمینه فناوری نسل پنجم اینترنت ورود کند.»

حال اگر ما این ادعاها را نخواهیم و ساماندهی شرایط فعلی را به جای آمال و آرزوهای شما بخواهیم تا فرزندانمان از اینترنت مناسب «نه پر سرعت » بهره بگیرند چه باید بکنیم . بسیاری از دانش آموزان در حال حاضر از اینترنت محرومند و مدارس به سختی در حال کار می‌باشند . همچنین بعضی از مدارس نیز کم کم دارند به نتیجه آموزش حضوری می‌رسند که این امر می‌تواند فرزندان استان را به مسلخ کرونا ببرد.

مدیر مخابرات منطقه بوشهر که در رسانه ها اعلام می‌کند ما مشکلی در ارائه سرویس جهت آموزش مجازی نداریم آیا فرزندان خودش نیز با چنین سرعت و‌حجمی کار آموزش می‌بینند؟ چرا مدیریت فامیلی شرکت مخابرات منطقه بوشهر ظرف هشت ماه اقدامی برای بهبود اوضاع اینترنت استان بوشهر نکرده است؟ آیا تا کنون مدیر دیتای مخابرات آقای خواجه ئیان را مورد پرسش قرار داده است؟

 

The post آموزش مجازی بدون زیر ساخت و ادعای مهرپویا appeared first on پایگاه خبری صدای استان.

آموزش مجازی بدون زیر ساخت و ادعای مهرپویا

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

مهارت‌آموزی اشتغال‌محور در بزرگ‌ترین شبکه آموزش همکار دانشگاه علمی کاربردی کشور

ی سپتامبر 13 , 2020
مهارت‌آموزی اشتغال‌محور در بزرگ‌ترین شبکه آموزش همکار دانشگاه علمی کاربردی کشور | دیتی نیوز روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان بوشهر/ محمدعلی گودرزی با اشاره به اهداف آموزش علمی کاربردی عنوان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی یا آموزش های مهارتی یکی از زیرنظام های کشور است که در سال ۱۳۷۳ تاسیس […]