استاندار کهگیلویه و بویراحمد: سبک زندگی امام سجاد (ع) نجات بخش زندگی های امروزی است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: سبک زندگی امام سجاد (ع) نجات بخش زندگی های امروزی است | دیتی نیوز

دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با توجه به شیوع ویروس کرونا  به صورت غیرحضوری و در بستر فضای مجازی برگزار شد.
به گزارش کبنانیوز؛ حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه هرمزگان در ارتباط مجازی با کنگره بین المللی امام سجاد (ع) به صحبت پرداختند.
جمعی از علاقمندان امام سجاد(ع) به صورت آنلاین این وبینار را دنبال کردند.
حسین کلانتری در این ارتباط مجازی که به میزبانی استان هرمزگان برگزار شد ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم، اظهار داشت:  استان کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی کشور واقع شده و جمعیت آن بیش از۷۳۰ هزار نفر است که همگی شیعه اهل بیت و دل داده خاندان عصمت و طهارت اند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سبک و سیره نبوی بهترین الگو برای حیات فردی و اجتماعی است و زیباترین قله آن در روز عاشورا به منصه ظهور گذاشته شد.
وی با تاکید بر اینکه سبک زندگی امام سجاد (ع) الگوی مناسبی برای زیستن در این دنیای پر از انحطاط و اسیر تهاجم فرهنگی است، گفت: آثار امام سجاد (ع) از جمله صحیفه سجادیه نه تنها در دوران خفقان آور آن امام همام راهگشای بسیاری از امور بود بلکه این آثار متعلق به عصر کنونی و زمان آینده نیز هستند.
کلانتری تصریح کرد: همچنین آثار امام سجاد (ع) در حفظ و گسترش قیام عاشورا نیز نقش بی دیلی را ایفا کردند.
وی گفت: آنچه حائز اهمیت است، سبک زندگی امام سجاد (ع) بوده که در دوران معاصر بسیار می تواند نجات بخش باشد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: در دنیای کنونی به ویژه غرب که انحطاط اخلاقی بیداد می کند و ما با معنویت و اخلاق در دنیای غرب و عصری که بشریت اسیر هجوم فرهنگی گسترده با وجود فضای مجازی بسیار قابل نشر است، پی می بریم که روش و منش امام سجاد (ع) با توجه به بینش آن امام همام می تواند به بشریت برای خارج شدن از ورطه نابودی اخلاقی کمک کند.
وی ادامه داد: مستحق ترین و شایسته ترین آحاد جامعه، آحاد جامعه اسلامی به ویژه شیعی است که می توانند با استفاده از آموزه های بسیار بلندی که امام سجاد (ع) به جا گذاشت، با اسوه معنویت، عقلانیت و مقاومت آشنا شوند.
کلانتری به فرازهایی از زندگی امام سجاد (ع) اشاره کرد و گفت: بیانات امام سجاد (ع) در پاسداری از نهضت امام حسین (ع) در کنار خطبه های آتشین حضرت زینب (س) قیام عاشورا را زنده نگه  داشته است.
وی خاطرنشان کرد: اگر بررسی کنیم می بینیم امام سجاد (ع) در دوره سخت ظلم و خفقان بار سنگین امامت را امانت دارانه به سرمنزل مقصود رساندند.
کلانتری گفت: شیوه های آن حضرت متناسب با شرایط آن روز بوده و حضرت از دعوت ها استفاده می کرد و عهدشکنی و پیمان شکنی با امام حسین (ع) را با صدای رسا به مردم گوشزد می کرد تا بشریت را بیدار کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: سبک زندگی امام سجاد (ع) نجات بخش زندگی های امروزی است

تهیه شده توسط پایگاه خبری کبنا نیوز

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

حسین‌زاده: با وجود «شیخ پناهی» ضعف‌های موجود حوزه‌های علمیه برطرف می‌شود

ی سپتامبر 13 , 2020
حسین‌زاده: با وجود «شیخ پناهی» ضعف‌های موجود حوزه‌های علمیه برطرف می‌شود | دیتی نیوز حجت الاسلام و المسلمین روح الله حسین زاده  مدیر مرکز تخصصی حقوق و قضای اسلامی تهران و سرپرست گروه جهادی امر به معروف و نهی از منکر مسئولین سردار قاسم سلیمانی در پیامی انتصاب حجت الاسلام […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب