اپل امکان اجرای سرویس‌های استریم بازی روی iOS را فراهم کرد

اپل امکان اجرای سرویس‌های استریم بازی روی iOS را فراهم کرد | دیتی نیوز

اپل اخیرا دستورالعمل‌های اپ استور را اصلاح کرده که راه برای اجرای سرویس‌های استریم بازی مانند گوگل استادیا، xCloud مایکروسافت و انویدیا GeForce Now در سیستم عامل iOS را هموار می‌کند.
با وجود امکان اجرای این سرویس‌ها روی دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل ‫iOS، باید بازی‌ها را به صورت جداگانه از اپ استور دانلود کنید. در قوانین بروز شده اپ استور به موارد زیر برمی‌خوریم: «بازی‌هایی که در سرویس‌های اشتراکی استریم بازی قرار دارند را باید به صورت مستقیم از اپ استور دانلود کنید. این سرویس‌ها باید به گونه‌ای طراحی شوند که از پرداخت دوبار هزینه توسط مشترک جلوگیری کند و نباید مشتریان عادی نیز ضرر کنند.
این احتمال وجود دارد که سرویس‌های استریم بازی برای کمک به کاربران در ثبت‌نام در سرویس و پیدا کردن بازی در اپ استور، یک اپ کاتالوگ منتشر کنند که البته باید به تمام دستورالعمل‌ها از جمله امکان پرداخت هزینه درون برنامه‌ای و ورود به بازی با حساب اپل پایبند باشند. تمام بازی‌ها از جمله اپ کاتالوگ باید به صفحات جداگانه محصول در اپ استور لینک شوند.»
اپل در ماه‌های اخیر به علت‌های سیاست‌های خود در اپ استور با انتقادهای زیادی مواجه شده که یکی از دلایل آن، شکایت اپیک گیمز است. این دو کمپانی از چندین هفته پیش درگیر مسائل حقوقی هستند و بازی فورتنایت از فروشگاه اپ استور حذف شده است. دادگاه این دو شرکت در آینده برگزار خواهد شد.
در این میان مایکروسافت و فیسبوک که از اپیک گیمز پشتیبانی کرده‌اند، از منتقدان قوانین اپل محسوب می‌شوند. این دو کمپانی معتقدند که دستورالعمل‌ها بازی‌های آن‌ها را روی آیفون‌ها و آیپدها محدود می‌کنند.
ماه گذشته میلادی اپل اعلام کرد که به علت بررسی و تایید هر بازی به صورت جداگانه، باید سرویس‌های استریم بازی را محدود کند. دانلود بازی‌های استادیا و xCloud و احتمالا دانلود یک اپ مخصوص برای اتصال به سرور ابری برای دسترسی به نسخه کامل بازی، هدف اصلی سرویس‌های استریم را زیرسوال می‌برد، با این حال از این پس می‌توانید روی دستگاه‌های iOS از اجرای بازی‌های آن‌ها لذت ببرید.
منبع: دیجیاتو

اپل امکان اجرای سرویس‌های استریم بازی روی iOS را فراهم کرد

روزنامه ابتکار

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

جدیدترین قدبلند عضو خانواده مازراتی

ی سپتامبر 13 , 2020
جدیدترین قدبلند عضو خانواده مازراتی | دیتی نیوز مازراتی این چند روز را با معرفی سوپر اسپورت جدید MC20، رونمایی از لوگوی جدید، معرفی گیبلی به‌روز شده و کواتورپورته تروفئو کاملاً خبرساز ظاهر شده است. بازخوردهای گرفته شده از سوپر اسپورت جدید MC20 اکثراً مثبت بوده و ما را به […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب