تولید ۶ ماهه ایران خودرو اعلام شد

تولید ۶ ماهه ایران خودرو اعلام شد | دیتی نیوز

طبق آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گروه صنعتی ایران خودرو از ابتدای سال جاری پایان هفته گذشته (۲۰ شهریورماه) موفق به تولید بیش از ۲۲۰ هزار دستگاه خودرو شده که نشان از افزایش ۴۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.
به گزارش ایسنا، براین اساس  از ابتدای امسال تا بیستم شهریورماه، ۲۲۰ هزار و ۲۵۶ دستگاه خودرو تولید شده است که در مقایسه با ۱۵۱ هزار و ۴۰۰ دستگاه تولید شده در همین بازه زمانی، افزایش ۴۵ درصدی را تجربه کرده است.
تعداد خودروی تکمیل و تجاری شده نیز در مدت یاد شده امسال، ۱۸۴ هزار دستگاه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد رشد داشته است.
گروه صنعتی ایران‌خودرو توانسته است در یک سال اخیر در داخلی‌سازی بخشی از مواد و قطعات وارداتی موفق عمل کند. در همین راستا صرفه جویی ۱۳۷میلیون یورویی را محقق ساخته است. این خودروسازی تحقق اهداف خودکفایی و تعمیق ساخت داخل قطعات را همچنان دنبال می‌کند.
در سال جاری، برنامه تولید ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در دستور کار این خودروساز قرار دارد که با شتاب تولید در نیمه دوم سال، تولید و عرضه این تعداد در دسترس خواهد بود.

تولید ۶ ماهه ایران خودرو اعلام شد

تهيه شده توسط پایگاه خبری مردم سالاری آنلاین

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

حرکت پرنوسان شاخص بورس

ی سپتامبر 13 , 2020
حرکت پرنوسان شاخص بورس | دیتی نیوز شاخص کل بورس روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت و درحالی که در ساعات ابتدایی معاملات روندی صعودی داشت و به یک میلیون و ۵۹۳ هزار واحد رسید، در ساعات میانی و پایانی معاملات روندی نزولی به خود گرفت و در نهایت در […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب