دهراب‌پور: تصمیمات شورا در چارچوب قانون انجام می‌گیرد / خوبانی: شهرداری یاسوج عوارض را دولا پهنا حساب می‌کند و ظلم به مردم است / اکبری: چه کسی باعث افزایش عوارض است / نگین‌تاجی: شهرداری کاری برای مردم انجام نمی‌دهد، حداقل پاسخگو باشد / اکبری‌تبار: شهردار نباید کارهای کوچک را جزء افتخاراتش بداند / آشنا: می‌خواستم شورا روسفید باشد

دهراب‌پور: تصمیمات شورا در چارچوب قانون انجام می‌گیرد / خوبانی: شهرداری یاسوج عوارض را دولا پهنا حساب می‌کند و ظلم به مردم است / اکبری: چه کسی باعث افزایش عوارض است / نگین‌تاجی: شهرداری کاری برای مردم انجام نمی‌دهد، حداقل پاسخگو باشد / اکبری‌تبار: شهردار نباید کارهای کوچک را جزء افتخاراتش بداند / آشنا: می‌خواستم شورا روسفید باشد | دیتی نیوز

جلسه شورای اسلامی شهر یاسوج امروز یکشنبه ( 23 شهریور ماه 99 ) به ریاست محمدرحیم دهراب پور در محل این شورا برگزار شد. موضوع عوارض، برگزاری جلسات رسمی، ملاقات عمومی با مردم از جمله مباحثی بود که در جلسه شورای اسلامی شهر یاسوج برگزار شد.
 
محمد رحیم دهراب‌پور رئیس شورای شهر یاسوج در این جلسه به اهمیت و جایگاه شورا گریزی زد و اظهار داشت: تمام جایگاه‌ها دستاورد و نتیجه حضور مردم هستند، امروز مردم در سرنوشت خود مستقیماً دخالت دارند، قانون باعث می‌شود که چه کسانی بر مسندها بنشینند، رهبری و ریاست جمهوری، مجلس و غیره همه به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از طرف مردم انتخاب می‌شوند.
  وی افزود: اجرای قانون به نفع همه‌ی مردم است، آنچه را که در تصمیمات شورای شهر به عنوان قاون و در چهارچوب قانون آنچه را که مصوب می‌کند شامل قانون می‌شود و باید اجرا شود. قانون فی نفسه اشکال ندارد، اگر ما ضعفی می‌بینیم، نحوه اجرای آن قانون ضعیف است.
 دهرابپور در ادامه به اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج توصیه کرد که باید سعی کنیم در فضای تعامل و همکاری به فکر پیشبرد برنامه‌ها و امورات مردم باشیم. و تصمیمات را در چارچوب قانون و بر اساس منش شورایی جلو ببریم.
وی در ادامه به موضوع استیضاح شهردار یاسوج گریزی زد و یادآور شد که بین اعضای شورای شهر و شهردار یاسوج اختلافات و اتفاقاتی بر روی مسائل مردم به وجود آمد، یک هفته بعد از استیضاح مقدم را به شورا دعوت کردیم و به وی گفتیم که ما حاضر به همکاری هستیم، ولی تاکنون شهردار تعامل خاصی با شورای شهر یاسوج نداشته است.
 دهرابپور افزود: گروه اقلیت و اکثریت شورا در کنار هم در حال انجام کار هستند و اختلاف نظر و تبادل نظر، بحث و گفت و گو اگر به شکل درست انجام بگیرد، باعث پیشرفت و آبادانی است.
 مسعود خوبانی عضو شورای شهر یاسوج نیز در ادامه این جلسه با تسلیت درگذشت آیت الله صانعی، به معضلات و مشکلات شهرداری یاسوج و گلایه‌های مردم اشاره کرد و اظهار داشت: بعد از استیضاح ما به آقای شهردار گفتیم اگر برای رفع مشکلات و منافع مردم یک قدم جلو بیاید، ده قدم ما برمی داریم، برخی طرح‌ها همچنان بلاتکلیف مانده است، طرح‌هایی مثل مبلمان شهری، پل چهارم بشار، ۴۵ متری آیت‌الله ملک حسینی و … پیشرفت نداشته‌اند، و چیزی که می‌بینیم خلاف گفته‌ها و ادعاهای شهردار است.
وی در ادامه با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج به دنبال مطالبه به حق مردم است و هیچ گونه غرض شخصی نداریم، بیان کرد: از مراجع قضایی گلایه مند هستیم، چرا که با توجه به مکاتبات زیادی که در خصوص تخلفات آشکار در شهرداری یاسوج داشته‌ایم، و اطلاع رسانی کرده‌ایم، اما دستگاه‌های نظارتی و قضایی ورود نکرده و هنوز تصمیم مطلوب گرفته نشده است. [بنا به اطلاع پایگاه خبری کبنا، دستگاه قضا و بازرسی به موضوعات مختلف شهرداری یاسوج ورود کرده است و نتیجه بعد از بررسی‌های دقیق اطلاع رسانی می‌شود.]
 خوبانی به موضوع عوارض شهرداری یاسوج بیان کرد: یکی از مشکلاتی که به اطلاع دستگاه‌های نظارتی رسانده شده ولی همچنان در حال اجرا است، دفترچه‌ی عوارض است، این دفترچه عوارض دارای اشکال است چرا که شهرداری در حال اخذ عوارض زیاد و غیر قانونی از شهروندان است.
وی تصریح کرد: داد مردم از عوارض‌های کیلوی به در آمده است، چرا شهرداری یاسوج عوارض را طبق قانون و آنچه مصوب شورای شهر یاسوج بوده دریافت نمی‌کند و و دولا پهنا حساب می‌کند.
وی افزود: در واگذاری پروژه‌ها به پیمانکاران و برگزاری مناقصات از طرف شهرداری دقت لازم باید صورت بگیرد، معتقدم در شهرداری لابی و تبانی در این مورد انجام می‌گیرد، چرا از سال ۱۳۸۰ تاکنون یک پیمانکار باید مسئول تأمین نیروهای خدماتی باشد و این کارها را انجام بدهد؟
 سید هدایت اکبری عضو شورای شهر یاسوج در ادامه این جلسه، اظهار داشت: شورای شهر مطابق روال معمول باید از نیمه شهریور به تعطیلات می‌رفت، اما اکنون هشت روز از نیمه شهریور می‌گذرد، و نیاز به یک استراحت و ریکاوری می‌باشد.
وی افزود: دم از قانون زدن اگر در عمل باشد اثرگذار و مفید می‌باشد، امیدواریم که قانون گرایی در عمل اثبات شود.
 وی افزود: بیاییم ببینیم چه کسی عامل افزایش عوارضات بوده است؟
 
اکبری ادامه داد: آقای دهرابپور نظرتان بر تعامل و همکاری هست چرا خودتان بزرگی نمی‌کنید تا مشکلات به نحو مطلوب حل و فصل شوند؟
 کیوان آشنا عضو شورای اسلامی شهر یاسوج نیز در این جلسه گفت: ما نماینده مردم هستیم و باید بدون پرده و شفاف با مردم صحبت کنیم، تمام تلاشم در این مدت خدمت این بود که کاری کنیم که این شورا روسفید کار خود را به پایان برساند.
 وی افزود: دفترچه عوارض شهرداری آنچه هست مصوبه شورای شهر بوده است و اگر اشکالی در اجرای آن است، شورای شهر مقصر است.
 آشنا افزود: خیابان ۴۵ متری در حال فعالیت هست و شهرداری به جد در حال کار است و به نظر من این پروژه یک پروژه ملی است.
 این عضو شورا خاطر نشان کرد: بیایید وقت باقی مانده شورای شهر را برای مشکلات جدی مثل پروژه‌ها و حقوق و دغدغه‌های کارگران صرف کنیم.
 
فرشاد نگین تاجی عضو شورای اسلامی شهر یاسوج به اظهارات خوبانی عضو شورای واکنش نشان داد و اظهار داشت: در مورد نظر آقای خوبانی در مورد دفترچه عوارض موافقم، شهردار همه‌ی کم کاریها را به گردن کرونا می‌اندازند، هیچ کاری انجام نمی‌گیرد و در این شهر پروژه‌ای تعریف نمی‌شود، و آن طرف شهردار فرافکنی می‌کند. شهردار یاسوج کاری انجام نمی‌دهد، حداقل بیاید در شورا و پاسخگوی مردم باشد.
 وی افزود: به عقیده بنده این شورا بخاطر دسته بندی‌ها، و اختلاف نتوانست آنچنان که باید در خدمت مردم باشد.
 علی اکبری تبار عضو شورای اسلامی شهر یاسوج نیز اظهار داشت: ما نماینده مردم هستیم، در دور گذشته یکی از موفق‌ترین دوره‌های شورای شهر را داشتیم، ما باید توجه داشته باشیم که برخی فعالیت‌ها از طرف شهرداری که از دغدغه‌های مهم دلسوزان و نخبگان و مردم است، به فراموشی سپرده شده است.
 اکبری تبار خاطر نشان کرد: شش ماه از سال گذشته است و ۱۳۰ میلیارد بودجه برای شهرداری پیش بینی کردیم، تا الان شهرداری چه مبلغی از بودجه را محقق کرده است.
وی افزود: برخی از عملیات مثل جدول کشی و کارهای کوچک را نباید جز افتخارات بدانیم، آقای شهردار مدعی شده‌اند که در پروژه ۴۵ متری ۸۰ درصد پیشرفت داشته است، اما آنچه می‌بینیم خلاف ادعای شهردار است، دوستان مدعی هستند که منظور شهردار از پیشرفت ۸۰ درصدی ۴۵ متری در رفع معارضات و تملک بوده است، در صورتیکه مستند داریم این رفع معارضات در حدود ۴۰ درصد است.
 در پایان این نشست مصوب شد جلسات رسمی شورا من بعد در ساعت ۱۶_ ۱۸ عصر روز یکشنبه و جلسات عمومی و ملاقات مردمی روزهای سه شنبه صبح با حضور اعضای شورای شهر و شهردار برگزار و به مشکلات مردم رسیدگی شود.

دهراب‌پور: تصمیمات شورا در چارچوب قانون انجام می‌گیرد / خوبانی: شهرداری یاسوج عوارض را دولا پهنا حساب می‌کند و ظلم به مردم است / اکبری: چه کسی باعث افزایش عوارض است / نگین‌تاجی: شهرداری کاری برای مردم انجام نمی‌دهد، حداقل پاسخگو باشد / اکبری‌تبار: شهردار نباید کارهای کوچک را جزء افتخاراتش بداند / آشنا: می‌خواستم شورا روسفید باشد

تهیه شده توسط پایگاه خبری کبنا نیوز

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

آقای دولت!دلتان به حال مستضعفین نمی‌سوزد؟

ی سپتامبر 13 , 2020
آقای دولت!دلتان به حال مستضعفین نمی‌سوزد؟ | دیتی نیوز مردم دیگر نمی‌دانند که با این گرانی‌های خانمان سوز چگونه باید زندگی کنند. گرانی‌هایی که بعضا بی‌دلیل هستند و چند روزی است که ساده‌ترین اقلام خوراکی که هر کسی از عهده خرید آن بر می‌آمد را نشانه گرفته است. انگار در […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب