سه شهرستان به استان اضافه مي شود

سه شهرستان به استان اضافه مي شود | دیتی نیوز

به قرار اطلاع سه شهرستان به خوزستان اضافه خواهد شد و به اين ترتيب تعداد شهرستانهاي استان از ۲۷ به ۳۰ شهرستان خواهد رسيد. اين شهرستانها عبارتند از: دهدز، شاوور و بندر امام كه بزودي اين موضوع اجرايي خواهد شد. ‌
با اضافه شدن سه شهرستان بديهي است كه سه فرماندار هم به تعداد فرمانداران استان اضافه مي شود.
براي انتخاب فرمانداران جديد، بخشداران اين مناطق شانس اول را دارند البته در صورتي كه استحقاق ارتقا داشته باشند. ‌
استاندارد كشور مريدي را مي خواهد، استاندار قيصي پور را

در پي رفتن مدير كل استاندارد خوزستان به گرگان كه ديروز معرفي شد، بحث درباره جانشيني او ادامه دارد. استاندارد مركز، با مريدي كه از زمان تغيير و تحول و ادغام در شركتهاي آبفاي استان تا كنون سمتي ندارد، مذاكره داشته اما استاندار گزينه ديگري دارد و مايل است يا بهتر بگوييم اصرار دارد كه قيصي پور معاونت هماهنگي امور اقتصادي استانداري را به اين سمت منصوب كند چرا كه ايشان شاخص همشهري را داراست، اين در حالي است كه آقاي قيصي پور كه از مديران باتجربه است در سمت فعلي عملكرد قابل قبولي دارد و حيف است جابجا شود. ‌
بهرحال اميدواريم همانطور كه استاندار با گزينه هاي غير بومي موافق نيست در انتصابات بومي هم ملاحظاتي را داشته باشد، تا حق به حق دار برسد.
‌علت ريزش آرا در اهواز را بررسي كنيد ‌

انتخابات دور دوم اهواز براي انتخاب سومين نماينده اين شهرستان ختم به خير و در كمال آرامش برگزار شد. اما نكته اي كه در اين ميان قابل تامل است، آراء چهل هزاري در يك كلانشهر با جمعيت بالاي يك ميليون نفر است، آيا اين كاهش راي كه در دور اول هم چشمگير بود معنادار نيست و نبايد نمايندگان موضوع را آسيب شناسي كنند تا معلوم شود مردم چرا از انتخابات استقبال نمي كنند و درصدد جبران مافات باشند؟
اعتبارات فاضلاب اهواز نظارت فني خواهد شد

واريز اعتبارات به حساب شركت آب و فاضلاب اهواز كه علاوه بر رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، از جانب افراد و مسئولان ديگري هم عنوان مي شود و بالغ بر ۲۷۰ ميليارد تومان است نبايد اين تصور را به وجود آورد كه اين پول صرف رفع مشكل دفع آبهاي سطحي اهواز خواهد شد، چرا كه محل اجراي اين اعتبار رفع آبگرفتگي معابر نيست. البته هر چه وضعيت فاضلاب اهواز بهتر شود با توجه به اينكه با اين اقدام، مشكلات دفع بهداشتي فاضلاب و آلودگي كارون كاهش مي يابد، در دفع آبهاي سطحي بي تاثير نيست اما اين موضوع بايد جداگانه توسط شهرداري پيگيري و به سرانجام برسد.
در جريان جذب و مصرف اعتبارات مربوط به فاضلاب كيفيت كار و مسايل فني توسط شوراي فني استان به رياست استاندار، بحث هاي برنامه ريزي و طرح جامع و اولويت بندي بوسيله شوراي برنامه ريزي استان نظارت و بررسي خواهد شد ضمن اينكه در شوراي برنامه ريزي گزارش كار از مسئولان مربوطه خواسته مي شود و آبفا بايد پاسخگو باشد. ‌
بهر حال با تزريق اعتبارات جديد، جاي كم كاري وجود ندارد و بايد به كارهاي مربوط به ساماندهي فاضلاب اهواز شتاب داد. ‌
جويجري، سومين نماينده اهواز در مجلس يازدهم شد

سومين نماينده مردم اهواز، كارون، باوي و حميديه در مجلس شوراي اسلامي مشخص شد.
دور دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي در حوزه‌انتخابيه اهواز، كارون، باوي و حميديه براي انتخاب سومين نماينده اين حوزه به مجلس بين شبيب جويجري و احمد سراج برگزار شد كه پس از اعلام نتايج قطعي دور دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي در حوزه انتخابيه اهواز، كارون، باوي و حميديه، شبيب جويجري با ۴۴ هزار و ۷۴۸ راي به دوره يازدهم مجلس شوراي اسلامي راه پيدا كرد.
تركيب هيات رئيسه شوراي اسلامي شهر دزفول مشخص شد

نتايج انتخابات تعيين رئيس شوراي اسلامي شهر دزفول روز شنبه مشخص و سيدمصطفي‌ عظيمي‌فر با پنج راي در مقابل چهار راي غلامعلي سليم گندمي به عنوان رئيس شورا انتخاب شد.
عزت ا… رشيدي نيز با پنج راي بدون نامزد رقيب به عنوان نائب رئيس شوراي اسلامي شهر دزفول انتخاب شد.تورج بختياري با پنج راي بدون نامزد رقيب به عنوان سخنگو، حميد كلانتر با پنج راي به عنوان خزانه‌دار و حميدرضا چمن آرا با پنج راي به عنوان منشي انتخاب شدند.نشست رسمي شوراي اسلامي شهر دزفول با حضور ۹ عضو شورا برگزار شد. ‌پيش از اين سه نشست به منظور انتخاب هيات رئيسه شوراي شهر دزفول برگزار شده بود كه بدليل به حد نصاب نرسيدن اعضا بي‌نتيجه مانده بودند.
حميد چمن آرا رياست شوراي اسلامي شهر دزفول در دوره قبل را برعهده داشت

محمد كاظم حاج سردار

سه شهرستان به استان اضافه مي شود

روزنامه نورخوزستان

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

واكسن ايراني كرونا به زودي وارد مرحله انساني مي‌شود

ی سپتامبر 13 , 2020
واكسن ايراني كرونا به زودي وارد مرحله انساني مي‌شود | دیتی نیوز عضو ستاد كروناي تهران و رئيس دانشگاه علوم پزشكي ايران اظهار داشت: واكسن‌ويروس‌هاي ضعيف و كشته شده كرونا با تلاش محققان اين دانشگاه از مرحله حيواني عبور كرده و به زودي وارد مرحله انساني مي‌شود. نوع واكسن‌هاي كرونا […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب