وضعیت زنجان از لحاظ کرونا چگونه است؟

وضعیت زنجان از لحاظ کرونا چگونه است؟ | دیتی نیوز

 معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: شهرستان‌های ابهر و خرم‌دره در وضعیت قرمز و شهرستان‌های ایجرود و طارم در وضعیت سفید به لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار دارد.

محمدرضا صائینی بعد از ظهر امروز (۲۳ شهریورماه) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس که در استانداری زنجان برگزار شد، در رابطه با آمار مربوط به بیماری کرونا در استان، اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در استان حدود ۴۶ هزار و ۷۲۳ نفر به صورت سرپایی آزمایش شده‌اند که از این تعداد تست کرونای ۱۴ هزار و ۲۴۷ نفر (۳۰ درصد مراجعه‌کنندگان سرپایی) مثبت شده است.
وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۰ هزار و ۴۹۸ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند که از این تعداد تست کرونای ۳۴۵۹ نفر (۳۳ درصد) مثبت شده است‌، افزود: تاکنون ۸۴ هزار و ۶۸۹ نفر به مراکز ۱۶ ساعته کووید – ۱۹ استان مراجعه و خدمت دریافت کرده و به صورت سرپایی درمان شده‌اند.
این مسئول در رابطه با وضعیت شهرستان‌های استان زنجان از لحاظ بیماری کرونا، تصریح کرد: علائم موجود نشان‌دهنده افزایش بیماری کرونا در همه شهرستان‌های استان را نشان می‌دهد، به خصوص در شهرستان‌های ابهر، خرم‌دره، زنجان و سلطانیه این موضوع کاملا مشهود است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان در رابطه با آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های استان به لحاظ بیماری کرونا، ادامه داد: شهرستان‌های ایجرود و طارم در وضعیت سفید، شهرستان‌های زنجان و سلطانیه در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های خدابنده و ماه‌نشان در وضعیت زرد و شهرستان‌های ابهر و خرم‌دره نیز در وضعیت قرمز از لحاظ بیماری کرونا قرار دارند.
صائینی با بیان اینکه ویروس کرونا بسیار هوشمند است و با هر کسی که وارد قلمرو آن شود، برخورد می‌کند، خاطرنشان کرد: میزان ایمنی زنجانی‌ها در برابر بیماری کرونا مجددا در حال بررسی است که به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وضعیت زنجان از لحاظ کرونا چگونه است؟

تهيه شده توسط پایگاه خبری مردم سالاری آنلاین

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

یونانی‌ها نباید فریب ماکرون را بخورند

ی سپتامبر 13 , 2020
یونانی‌ها نباید فریب ماکرون را بخورند | دیتی نیوز وزیر دفاع ترکیه اظهار کرد: یونان ۱۸جزیره را برخلاف قراردادها مسلح کرده است. این موضوع تنش را بالا برده و زمینه گفت‌وگو را از بین می‌برد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه تاکید کرد: […]