کاهش قیمت نفت در سایه کرونا

کاهش قیمت نفت در سایه کرونا | دیتی نیوز

نگرانی‌ها نسبت به بالا رفتن تعداد مبتلایان به کرونا در هفته گذشته باعث شد تا قیمت نفت حدود هفت درصد از ارزش خود را از دست دهد.
آمار شیوع کرونا در مناطق مختلف جهان رو به افزایش است. موضوعی که می‌تواند شرایط بازار نفت را پیچیده کند و دوباره کاهش قیمت‌ها را به دنبال داشته باشد.
با شیوع دوباره کرونا احتمال بازگشت محدودیت‌ها و حتی قرنطینه تقویت شده است. در صورت آنکه دولت‌ها برای کنترل این بیماری تصمیم بگیرند که محدودیت‌ها را افزایش دهند، ‌تقاضا برای نفت کاهش پیدا می‌کند.
این در حالی است که تولیدکنندگان نفت حاضر در توافق کاهش تولید یکی یکی تولید نفت خود را افزایش می‌دهند.
ابتدا عراق اعلام کرد که احتمالا از ابتدای سال ۲۰۲۱ نمی‌تواند به این توافق پایبند بماند. روز گذشته نیز امارات اعلام کرد در ماه ژوئیه (خرداد) کمی بیش از سهمیه‌اش در توافق کاهش عرضه اوپک پلاس نفت عرضه کرد.
امارات اذعان کرده که در ماه اوت (مرداد) نیز از سهمیه خود در توافق کاهش عرضه نفت اوپک پلاس تخطی کرده است.
اکنون، بسیاری از معامله‌گران توجه خود را به داده‌هایی معطوف کرده‌اند که نشان می‌دهد ممکن است مازاد تولید این کشور حاشیه خلیج فارس بسیار بیشتر از حد تصور شده باشد و سبب کاهش قیمت نفت خام به پایین‌ترین سطح در دو ماه اخیر شود.
این عوامل باعث شد تا نفت برنت که هفته گذشته را با قیمت ۴۲ دلار و ۶۶ سنت آغاز کرده بود به ۳۹ دلار و ۸۳ سنت در هر بشکه در پایان معاملات روز جمعه برسد و ۷ درصد از ارزش خود را از دست دهد.
نفت شاخص آمریکا نیز از ۳۹ دلار و ۷۷ سنت در معاملات روز دوشنبه با کاهشی ۶.۵ درصدی به ۳۷ دلار و ۳۳ سنت در هر بشکه رسید.

کاهش قیمت نفت در سایه کرونا

تهيه شده توسط پایگاه خبری مردم سالاری آنلاین

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

انواع آنفلوآنزا در پاییز و تفاوت‌ آن با کرونا

ی سپتامبر 13 , 2020
انواع آنفلوآنزا در پاییز و تفاوت‌ آن با کرونا | دیتی نیوز رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به نگرانی‌های موجود در رابطه با همزمانی شیوع آنفلوآنزا و کووید ۱۹ در فصل سرد سال، علایم بالینی قابل افتراق این دو بیماری را تشریح کرد. به گزارش ایسنا، دکتر […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب