۱۰۴۴ سانتریفیوژ در فردو غنی‌سازی میکنند

۱۰۴۴ سانتریفیوژ در فردو غنی‌سازی میکنند | دیتی نیوز

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به تعهدات ایران در برجام و اجرای سیاست‌های کاهش تعهدات هسته‌ای، گفت: بنابر گام چهارم سیاست‌های کاهش تعهدات برجام، یک هزار و ۴۴ سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می‌کنند.
به گزارش ایسنا، علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی در واکنش به اظهارات برخی از نمایندگان مبنی بر عدم اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجام در سایت هسته‌ای فردو، گفت: سیاست‌های گام چهارم کاهش تعهدات برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران کاملا اجرا شده است. بر همین اساس ما یک بال را در فردو فعال کردیم.
رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: بر اساس سیاست‌های کاهش تعهدات برجام، یک هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می‌کنند بنابراین ما به عنوان مجری این سیاست‌ها کاملا به وظیفه خود عمل کردیم.
صالحی  در گفت‌وگو با خانه‌ملت یادآور شد: ما در برجام تعهد داده بودیم که این یک هزار و 44 ماشین، غنی‌سازی نکنند اما طبق کاهش تعهدات برجام غنی‌سازی به اندازه نیاز انجام می‌شود و مواد غنی شده را هم ذخیره خواهیم کرد.
رئیس سازمان انرژی اتمی فزود: ما در چالش سیاسی با استکبار جهانی هستیم و این واقعیت است. جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب در این چالش بوده و رفته رفته بهانه این چالش به مساله هسته‌ای تبدیل شد اما در نهایت ما توانستیم آمریکا را در این چالش منزوی کنیم و این دستاورد بسیار ارزشمندی برای جمهوری اسلامی ایران است.

۱۰۴۴ سانتریفیوژ در فردو غنی‌سازی میکنند

تهيه شده توسط پایگاه خبری مردم سالاری آنلاین

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

پیشرفت ۸ درصدی در ساخت نیروگاه بوشهر

ی سپتامبر 13 , 2020
پیشرفت ۸ درصدی در ساخت نیروگاه بوشهر | دیتی نیوز مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر گفت: در حدود  ۸ درصد پیشرفت فیزیکی در کل پروژه واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر داریم . به گزارش ایسنا، مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر گفت: با وجود مسایل و مشکلاتی که در بحث کرونا […]