۲۰ درصد از اعتبارات ۲۷۰ ميلياردي فاضلاب اهواز واريز شده

۲۰ درصد از اعتبارات ۲۷۰ ميلياردي فاضلاب اهواز واريز شده | دیتی نیوز

اينطور كه دكتر حقيقي پور مدير عامل آبفاي استان به راوي گفت از مبلغ ۲۷۰ ميليارد توماني كه به ساماندهي فاضلاب اهواز اختصاص داده شده، تا كنون بيست درصد آن داده شده و با اين تزريق به آبفا مناقصه هايي در جريان است تا از محل اين اعتبار، توسعه و بهسازي فاضلاب انجام شود. وي اظهار اميدواري كرد تا قبل از اواسط مهر مراحل قانوني مناقصه ها طي شود و بخشي اقدامات كه سه ساله است به خوبي جواب دهد. مدير عامل آبفا در خصوص سرريز كردن فاضلاب در نقاطي از شهر قبل از بارندگي ها گفت: ۱۷۰ منهول پمپ در اهواز وجود دارد كه عمليات دفع فاضلاب را انجام مي دهند و چنانچه برق در منطقه اي قطع شود اين پمپ ها از كار مي افتند و منهول ها سرريز مي كنند وجود هفتاد كيلومتر خط ريزشي هم مزيد بر علت است. كل وسعت فاضلاب در اهواز ۲۴۰۰ كيلومتر است البته پارسال بعد از سيل، بخشي از فاضلاب ريزشي اصلاح شد.
‌شهرداري موظف به ساماندهي فاضلاب برخي مناطق شهري است
دكتر حقيقي پور در خصوص مناطقي مثل امام رضا و بسيج در شهرستان كارون كه ساكنان آنجا مشكل فاضلاب دارند گفت: در اين دو منطقه شبكه فاضلاب وجود ندارد و در چنين مناطقي كه شهرداري بدون وجود زيرساخت بخصوص فاضلاب مجوز ساخت و ساز مي دهد، همانطور كه از اين بابت درآمد دارد، بايد فكري براي فاضلاب آنجا بكند. حقيقي پور اين را هم گفت در هر جا كه تعهدي داشته باشيم مانند غيزانيه حتي قبل از پايان مدت عمليات اجرايي انجام مي شود و در مجموع رضايت مردم و بهداشت شهري متاثر از رفع مشكلات فاضلاب اولويت ماست، اما انتظار داريم شهرداري قبل از احداث هر شهرك مسأله فاضلاب را در نظر بگيرد تا بعد نظير كيانشهر براي مردمي كه آنجا ساكن مي شوند، مشكل ساز نشود.
<هفت تپه> سياسي شده و هر كسي به خود اجازه مداخله داده!

رئيس دفتر رئيس جمهور در پاسخ به اين سوال كه آيا صرفاً يك نهاد مانند ديوان محاسبات مي‌تواند درباره لغو واگذاري‌ها تصميم بگيرد؟ گفت: قاعدتاً براي اين منظور شورايي تحت عنوان شوراي داوري وجود دارد كه نماينده قوه قضائيه هم در آن هست و اگر قرار است چنين اتفاقي بيفتد، بايد آن مسير طي شود. هرچند من هم مثل شما فقط خبر اين مسأله را شنيدم و نامه‌اي نديدم و به همين دليل نمي‌توانم به صورت قاطع در اين باره اظهار نظر كنم.
واعظي در پاسخ به اين سوال كه به نظر مي‌رسد مسأله شركت هفت تپه فراتر از مسأله صرف واگذاري، ابعاد سياسي و اجتماعي هم پيدا كرده است، گفت: اين مسأله چيز جديدي نيست و معمولاً در واگذاري‌ها چنين مسائلي پيش مي‌آيد. اما واقعيت اين است كه تا اينجاي كار، دولت، وزارتخانه ذي‌ربط و بانك‌ها كمك كردند تا هم مسأله توليد حل شود و هم مسأله حقوق كارمندان اين شركت. ‌اما متأسفانه مسأله شركت هفت تپه سياسي شد، يعني هر كسي به خودش اجازه داده مداخله، مصاحبه و اظهارنظر كند و اين طوري فضا را بهم ريختند. تقاضاي ما اين است كه وقتي مسائلي در كشور ايجاد مي‌شود، هركسي ابتدا به ساكن اظهارنظر نكند.رئيس دفتر رئيس‌جمهور با بيان اينكه رئيس‌جمهور موضوع شركت هفت تپه را به عهده جهانگيري گذاشته است، اين را هم گفته: ايشان جلسه گذاشته و در آن تصميم‌گيري شد و براساس همان جمع‌بندي كار دارد پيش مي‌رود. اينكه جاهاي ديگر بخواهند دخالت كنند، غير از اينكه اوضاع را بهم مي‌زنند، باعث مي‌شوند تعدادي كارگر هم از كار خود بمانند و همراه اين، جز اينكه محصول و توليد كم مي‌شود، اثر ديگري نخواهد داشت.واعظي در پاسخ به اينكه برخي معتقدند عده‌اي تلاش دارند اين واگذاري به سرانجام نرسد تا درنهايت اين شركت به گروه يا افراد ديگري برسد گفته: اين كار درستي نيست. امروز همه بر اين سياست اتفاق نظر دارند كه دولت تا جايي كه مي‌تواند تصدي‌گري خود را كم كرده و امور را به مردم واگذار كند. اگر قرار باشد مردم بيايند، اما بعد با اين گرفتاري مواجه شوند، يا اينكه كساني بگويند كه اين شخص مي‌تواند به عهده بگيرد و كس ديگري نمي‌تواند به عهده بگيرد، يا به گونه‌اي در ذهن‌شان باشد كه خصوصي‌سازي براي افراد خاص انجام شود، به نظر من خصوصي‌سازي درست و واقعي نخواهد بود.
حكم فرماندار بهبهان صادر شد

با حكم وزير كشور يوسف زماني اصل رسما بعنوان فرماندار شهرستان بهبهان منصوب شد. ‌
زماني اصل به پيشنهاد دكتر شريعتي استاندار خوزستان به وزارت كشور معرفي شده بود. ‌
وي شهرداري شوش را در كارنامه خود دارد. ‌
زماني اصل ۴۶ سال دارد و داراي مدرك كارشناسي ارشد علوم سياسي است ضمنا وي سابقه بخشداري مركزي شوش را هم دارد. ‌
ادارات خرمشهر تا كي بايد با سرپرست اداره شوند؟

امام جمعه خرمشهر گفته: ضعف مديريت شهري باعث شده است كه ادارات شهرستان خرمشهر به صورت طولاني مدت با سرپرست اداره شوند.
‌حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امام جمعه خرمشهر گفته: متاسفانه تعداد قابل توجهي از ادارات خرمشهر براي مدت مديدي با سرپرست مديريت مي‌شوند در حاليكه اختيارات سرپرست‌ها محدود است و نمي‌توانيم بپذيريم كه اين روند در شهر خرمشهر ادامه داشته باشد. امام جمعه خرمشهر گفت: استاندار خوزستان، فرماندار ويژه خرمشهر و نماينده مردم خرمشهر و مينوشهر بايد در اسرع وقت تكليف اين ادارات را روشن كنند. ‌

محمد كاظم حاج سردار

۲۰ درصد از اعتبارات ۲۷۰ ميلياردي فاضلاب اهواز واريز شده

روزنامه نورخوزستان

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

(ویدئو) سرقت وحشیانه از یک دختر جوان در اهواز

ی سپتامبر 13 , 2020
(ویدئو) سرقت وحشیانه از یک دختر جوان در اهواز | دیتی نیوز دو سارق موتورسوار در خیابان خوانساری شهر اهواز کیف و تلفن همراه یک دختر جوان را به طرز وحشیانه‌ای سرقت کردند که فیلم آن به وسیله دوربین مداربسته ضبط شده است.     (ویدئو) سرقت وحشیانه از یک […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب