آخرین مهلت بارگذاری مدارک طرح اقدام ملی مسکن

آخرین مهلت بارگذاری مدارک طرح اقدام ملی مسکن | دیتی نیوز

علی مقاتلی در گفت و گو با ایرنا افزود: ظرفیت در نظر گرفته شده برای شهر جدید عالی‌شهر در مجموع ۲ هزار۲۵۰ واحد است که یکهزار  و ۵۰۰ نفر در ۲ مرحله فراخوان طرح اقدام ملی مسکن نسبت به نام نویسی در طرح اقدام کردند.

وی بیان کرد: حدود یکهزار نفر نیز که به اشتباه شهر بوشهر را انتخاب کرده بودند فرایند نام نویسی آنها به سمت عالی‌شهر هدایت شد.

مقاتلی یادآور شد: از مجموع یک‎هزار و ۵۰۰ واحدی که متقاضیان برای تملک آنها نام نویسی کردند تاکنون تنها ۲۰۰ نفر افتتاح حساب داشته و از این مجموع نیز تنها ۶۵ نفر وجه خود را واریز کردند.

وی اظهار داشت: با این حال اکنون ۳۹۴ واحد آماده آغاز عملیات اجرایی است که پروانه‌های آن نیز از سوی شهرداری صادر و قراردادها منعقد شده‌است.

مقاتلی افزود: از این شمار ۱۸۰ واحد به طرح مسکن اولی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در زمان حاضر حدود سه برابر متقاضی موثر عملیات اجرایی طرح اقدام ملی در شهر جدید عالی‌شهر آغاز شده‌است که از این شمار ۹۶ واحد مرحله آرماتوربندی را انجام داده و بزودی آماده بتن ریزی خواهد شد.

مقاتلی اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه انجام شده توسط وزارتخانه راه و شهرسازی و آموزش و پرورش ۶۰۰ واحد از ۲ هزار و ۲۵۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن سهمیه ویژه فرهنگیان تعریف شده‌است.

وی افزود: از این ۶۰۰ واحد سهمیه فرهنگیان حدود ۴۰۰ نفر نام نویسی کرده و اکنون در مرحله پالایش قرار دارند.

مقاتلی اظهار داشت: از نقاط بسیار مثبت طرح اقدام ملی مسکن این است که ابتدا افراد با توجه به واریز وجه انجام شده و به ترتیب زمان واریز طبقه بندی و انتخاب واحد آنها صورت می‌گیرد و افراد می‎‌توانند به صورت مستمر از سامانه روند پیشرفت فیزیکی واحد خود را دنبال کنند.

The post آخرین مهلت بارگذاری مدارک طرح اقدام ملی مسکن appeared first on پایگاه خبری صدای استان.

آخرین مهلت بارگذاری مدارک طرح اقدام ملی مسکن

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

برق رایگان سهم کدام مشترکان می‌شود؟

د سپتامبر 14 , 2020
برق رایگان سهم کدام مشترکان می‌شود؟ | دیتی نیوز جواد عرب روز دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: تغییر نگرش و باور مصرف‌کنندگان برق خانگی به استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست با استفاده از سازوکارهای تشویقی و بازدارنده از اهداف اصلی این طرح […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب