احتمال افزایش ۳۰ درصدی نرخ معاینه فنی

احتمال افزایش ۳۰ درصدی نرخ معاینه فنی | دیتی نیوز

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور از احتمال افزایش ۳۰ درصدی نرخ معاینه فنی در کشور در صورت موافقت ستاد تنظیم بازار خبر داد.
سعید قیصر در گفت و گو با ایسنا، درباره افزایش نرخ معاینه فنی در کشور گفت: در کشور به ازای ۱۴ میلیون خودروی مشمول، ۶۲۷ مرکز معاینه فنی داریم که با ۸۰۲ خط فعالیت می کنند. حدود ۲ سال است هزینه معاینه فنی و ارائه خدمات ۳۷ هزار تومان است لذا امسال آمدیم هزینه های سالانه استهلاک، تجهیزات، اجاره و… را آنالیز کردیم و به عددی رسیدیم که از آسیب این صنعت جلوگیری می کند.
وی افزود: افزایش ۳۰ درصدی را به ستاد تنظیم بازار پیشنهاد دادیم اما ستاد تنظیم بازار با ۲۰ درصد موافقت کرد که بار دیگر درخواست افزایش بیشتر را به ستاد تنظیم بازار برای بررسی ارائه کردیم که به جلسه بعدی ستاد موکول شد.
مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور با تاکید بر اینکه رقم افزایش ۴۰ و ۶۰ درصدی برای معاینه فنی صحیح نیست، افزود: پیشنهادها پایین تر است و اگر افزایش ۳۰ درصدی به تصویب برسد نرخ معاینه فنی در کشور از ۳۷ هزار تومان فعلی به ۴۸ هزار تومان می رسد، این در حالی است که ستاد تاکنون بر ۲۰ درصد افزایش اصرار دارد.
وی گفت: منتظر تشکیل جلسه ستاد تنظیم بازار هستیم و امیدواریم تا ماه آینده تصمیم نهایی برای افزایش نرخ معاینه فنی در کشور اتخاذ شود.

احتمال افزایش ۳۰ درصدی نرخ معاینه فنی

تهيه شده توسط پایگاه خبری مردم سالاری آنلاین

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

بایدن:سیاست ترامپ علیه ایران شکست خورده

د سپتامبر 14 , 2020
بایدن:سیاست ترامپ علیه ایران شکست خورده | دیتی نیوز نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از شکست کارزار فشار حداکثری علیه ایران خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جو بایدن، معاون پیشین اوباما و نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در یادداشتی برای پایگاه خبری سی ان ان از شکست […]