برق رایگان سهم کدام مشترکان می‌شود؟

برق رایگان سهم کدام مشترکان می‌شود؟ | دیتی نیوز

جواد عرب روز دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: تغییر نگرش و باور مصرف‌کنندگان برق خانگی به استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست با استفاده از سازوکارهای تشویقی و بازدارنده از اهداف اصلی این طرح است.

وی اظهارداشت: در این طرح مشترکین خانگی به سه گروه کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف طبقه‌بندی می‌شوند که برای هر دسته متناسب با منطقه جغرافیایی الگوی مصرف تعریف شده‌است.

مدیربرق گناوه افزود: دسته مشترکان کم مصرف که در تابستان  و به طور کلی مصرف ۹ ماه اول سال قبض دو ماهه آنها  کمتر از ۸۰۰ کیلووات ساعت و بطور متوسط ماهی ۴۰۰ کیلووات درج شده باشد،  بهای برق  آنان  رایگان است.

عرب ادامه داد: برای  سه ماه فصل سرد  از ابتدای دی ماه سقف معافیت در دوره دو ماهه  ۱۶۰  و ماهی ۸۰ کیلووات ساعت است و در صورتی که مشترک سقف را رعایت کند به عنوان مشترک کم مصرف شناخته شده و هزینه برق وی رایگان است.

وی  در باره مشترکان خوش مصرف افزود: مصرف برق  این دسته از مشترکان در هر ماه  ۴۰۰ کیلووات ساعت بیشتر و حداکثر ۳۰۰۰ کیلووات ساعت تعیین شده است و  هیچ گونه افزایش نرخی را نسبت به تعرفه قبلی ندارند و مشمول جریمه نخواهند شد.

وی ادامه داد: مشترکین خوش مصرف در سه ماه فصل سرد الگوی مصرف آنان  بین ۸۰ تا ۴۰۰ است و در واقع در صورتی که در این مدت  تا سقف ۸۰۰ کیلووات ساعت مصرف کنند، افزایش نرخی نخواهند داشت.

مدیر اداره برق افزود:  مشترکین پر مصرف هم به مشترکینی اطلاق می شود که  در فصل گرم بیش از ۶۰۰۰ و در هر دوره دوماهه  ۳۰۰۰ کیلووات ساعت در ماه  مصرف داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از نکات مهم در اعمال تعرفه مشترکان پرمصرف این است که در  ۶ ماه هیچ گونه افزایشی نسبت به تعرفه‌های قبلی نخواهد داشت و  در صورتی که در این مدت نتوانند به هر روش مصرف را کاهش دهند، ۱۰ درصد به بهای برق آنها افزوده می‌شود.

هیات وزیران در جلسه دوم شهریور ماه امسال به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی و ماده یک قانون هدفمندکردن یارانه ها مصوب کرد آن وزارتخانه مجاز است صورتحساب برق مشترکان خانگی کم مصرف با الگوی مصرف تعیین شده را طبق جداول تعیین شده با تخفیف ۱۰۰ درصد محاسبه کند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر از نقاط گرمسیری در جنوب کشور  ۵۲ هزار مشترک برق دارد.

The post برق رایگان سهم کدام مشترکان می‌شود؟ appeared first on پایگاه خبری صدای استان.

برق رایگان سهم کدام مشترکان می‌شود؟

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

پژواک «صدای آمریکا» در نشریه «صدا»ی مشاور شهردار اصفهان

د سپتامبر 14 , 2020
پژواک «صدای آمریکا» در نشریه «صدا»ی مشاور شهردار اصفهان | دیتی نیوز انتشار مطلبی تحت عنوان «ناسیونالیسم وارونه» در نشریه «صدا» واکنش شدید کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت، تعجب‌ها از این قضیه زمانی شدت می‌گیرد که مشخص می‌شود صاحب امتیاز و مدیر مسؤول نشریه مشاور شهردار اصفهان است. […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب