حراج اوراق بدهی؛ راهکار تامین مالی دولت

حراج اوراق بدهی؛ راهکار تامین مالی دولت | دیتی نیوز

پول و تجارت ، جعفر قادری با اشاره به وضعیت فعلی کشور در زمینه تامین منابع مالی برای دولت، گفت: حراج اوراق بدهی از جمله راهکارهایی است که دولت ها برای تامین مالی خود استفاده می کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حراج اوراق بدهی برای تامین مالی دولت از جمله راهکارهایی است که معایب و مزایای مختلفی می تواند داشته باشد، افزود: شاید این راهکار به افزایش پایه پولی و افزایش نقدینگی در جامعه بیانجامد، اما اگر دولت بازپرداخت آن را تعهد کند معایب آن کاهش می یابد.

وی با تاکید بر اینکه اگر دولت بازپرداخت اوراق بدهی را بر دوش دولت بعدی تحمیل کند نتایج آن برای اقتصاد خوب نخواهد بود، تصریح کرد: حراج اوراق بدهی برای تامین مالی دولت از جمله ابزارهایی است که در کشورهای دیگر خوب جواب می دهد، زیرا دولت ها متعهد به بازپرداخت بدهی ها هستند.

قادری ادامه داد: در ایران نیز دولت ها باید نسبت به بازپرداخت اوراقی که منتشر کرده اند متعهد شوند تا به این ترتیب مشکلی در آینده بروز نکند. این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به راه های پیش روی دولت برای تامین منابع مالی خود، گفت: فروش اموال و دارایی های بلااستفاده یا سهام در جاهای مختلف می تواند راهکاری برای تامین منابع مورد نیاز دولت باشد.

وی با بیان اینکه تشکیل صندوق ETF یا هلدینگ‌های مرتبط و واگذاری سهام آنها می تواند در مسیر تامین منابع مورد نیاز دولت مثمر ثمر واقع شود، افزود: فروش سهام این صندوق ها کم هزینه ترین شکل تامین منابع مالی دولت تلقی می شود.

حراج اوراق بدهی؛ راهکار تامین مالی دولت

مرجع و منشور اخبار اقتصادی

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

بازدید صبحگاهی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پروژه‌های عمرانی

د سپتامبر 14 , 2020
بازدید صبحگاهی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پروژه‌های عمرانی | دیتی نیوز حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز ( دوشنبه 24 شهریور ماه 99) با همراهی شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد، عزیز فیلی معاون استاندار، مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرکل نوسازی مدارس و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب