چابک‌سازی شبکه بانکی با خروج از بنگاه‌داری

چابک‌سازی شبکه بانکی با خروج از بنگاه‌داری | دیتی نیوز

پول و تجارت ، محمدحسن آصفری با تاکید بر ضرورت انجام بانکداری از سوی بانک ها و دوری از بنگاه داری، گفت: نخستین گام برای عمل به رسالت از سوی بانک ها باید فروش اموال مازاد آنها باشد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روی آوردن بانک ها به بنگاه داری مفسده های بسیاری را در پی خواهد داشت، افزود: بانک مرکزی باید با ابلاغ دستورالعمل های تسریع در فروش اموال مازاد در شبکه بانکی را پیگیری کند.

آصفری ادامه داد: انتظار ما از بانک مرکزی رسیدگی عاجل به وضعیت شبکه بانکی با هدف کاهش اموال مازاد آنها است. این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه فروش اموال مازاد در شبکه بانکی می تواند تسهیلات دهی از سوی آنها را تقویت کند، گفت: دور شدن بانک ها از این نوع بنگاه داری ها چابکسازی شبکه بانکی را تسریع می‌کند.

عضو هیات رییسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید با الگوگیری از کشورهای موفق حتی حجم شعب بانکی نیز کاهش یابد تا به این ترتیب مسیر رشد اقتصادی هموار شود.

چابک‌سازی شبکه بانکی با خروج از بنگاه‌داری

مرجع و منشور اخبار اقتصادی

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

تغییر گرایش سرمایه‌گذاری‌ها

د سپتامبر 14 , 2020
تغییر گرایش سرمایه‌گذاری‌ها | دیتی نیوز پول و تجارت ، با وجود آنکه صدور جواز تاسیس در این دوره زمانی نسبت به مدت مشابه افزایش یافته، اما ازسوی دیگر صدور پروانه‌های بهره‌برداری در مسیر نزولی قرار گرفته است. این تغییر نشان‌دهنده آن است که روند صدور پروانه بهره‌برداری از طرح‌های […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب