۶ محکوم قصاص در بوشهر بخشیده شدند

۶ محکوم قصاص در بوشهر بخشیده شدند | دیتی نیوز

ایرنا/علی جمادی در آئین تودیع و معارفه مدیرکل زندان‌های استان بوشهر افزود: همچنین ۲ پرونده محکوم به قصاص دیگر به ترتیب با پنج و ۱۴ سال حبس برای گرفتن رضایت و بخشش اولای دم در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: اداره زندان‌ و زندان‌بان در نظام جمهوری اسلامی از مشاغل سخت است و به نوعی در بحث قضایی مهم‌تر از رسیدگی قضایی تلقی می‌شود.

جمادی اضافه کرد: در مجازات‌ها تنها مجازات زندان است که همیشه وجود داشته و خواهد داشت.

وی تاکید کرد: جرم نوعی ناهنجاری به شمار می‌رود که با برهم خوردن نظم به وقوع می‌پیوندد گرچه تلاش می‌شود که سیاهه جرائم کمتر شود اما باز هم جرم وجود دارد و جامعه از پاک  نخواهد شد.

جمادی با تاکید براینکه حبس موثرترین و در عین حال مهمترین مجازات در جامعه است، گفت: براساس بررسی‌های انجام شده با توجه به انجام اقدام‌های اصلاحی موثر سازمان زندان‌ها برگشت مجرمان به چرخه جرم در کمترین میزان خود بوده و در استان بوشهر این آمار بسیار پائین است.

وی ادامه داد: بیکاری، نداشتن حرفه خاص مهارتی از جمله مهمترین علت‌های وقوع جرم به شمار می‌رود و با توجه به برگزاری دوره‌های مهارتی در زندان‌ها و دادن گواهینامه‌های معتبر به زندانیان باعث شده امروز همین افراد به عنوان کارآفرین مطرح شوند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: در زمان حاضر در بوشهر و برازجان زندان وجود دارد و تلاش خوبی برای احداث زندان در گناوه نیز انجام شده‌است.

وی گفت: با توجه به اینکه هیچ زندان و بازداشتگاهی در جنوب استان بوشهر وجود ندارد برای  روان سازی در رفت و آمد مردم انتظار می‌رود سازمان زندان‌ها در زمینه  برطرف کردن این کاستی اقدام کند.

جمادی تاکید کرد: توجه به سلامت زندانیان از جمله موارد مهم مورد توجه اداره کل زندان‌ها در استان بوشهر است که بخوبی پی گیری می‌شود و براساس گزارش‌ها کمترین میزان ابتلا به بیماری کرونا در زندان های این استان رخ داده است..

وی افزود: در اصلاح و تربیت زندانیان از بهترین مربیان و کارشناسان استفاده می‌شود زیرا  در حوزه قرآنی برخی از زندانیان حافظ قرآن کریم هستند.

د راین آئین رضا مقبلی قرائی به عنوان مدیرکل زندان‌های استان بوشهر معرفی و از خدمات قاسم طباطبایی مهر تقدیر شد.

The post ۶ محکوم قصاص در بوشهر بخشیده شدند appeared first on پایگاه خبری صدای استان.

۶ محکوم قصاص در بوشهر بخشیده شدند

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

جان باختن ۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر

د سپتامبر 14 , 2020
جان باختن ۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر | دیتی نیوز خبرگزاری صداوسیما/دکتر سعید کشمیری اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۴ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند.   وی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۶۵ مورد مثبت قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: […]