وقتی دادِ کارگران بیمارستان دهدشت ره به جایی نمی برد/پاسخ عجیب”یزدان پناه”!/وعده پوران فرد به کارگران

وقتی دادِ کارگران بیمارستان دهدشت ره به جایی نمی برد/پاسخ عجیب”یزدان پناه”!/وعده پوران فرد به کارگران

| دیتی نیوز

بیش از ۵۰ نفر از نیروهای شرکتی خدماتی بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت و مراکز مربوط به آن چند ماه است که هیچ گونه حقوقی دریافت نکرده‌اند و پیگیری مطالبات آنها از  مسوولان مربوطه نتیجه‌ای نداشته است!
به گزارش کبنا، این موارد که جز کمیته برون سپاری دانشگاه است، امور قراردادهای دانشگاه علوم پزشکی قراردادی با پیمانکار میبند که  در حال حاضر به گفته این نیروها نه دانشگاه علوم پزشکی و نه پیمانکار پاسخ گو نیستند!
یکی از این نیروهای شرکتی خدماتی به نمایندگی از همکاران خود در گفت و گو با کبنا، اظهار کرد: ما نیروهای خدماتی دوشادوش سایر پرسنل پرستاران، پزشکان در بخش‌های مختلف اورژانس، کرونا و… مشغول به خدمت هستیم ولی ۵ ماه بود که یک ریال حقوق دریافت نکرده‌ بودیم.
پس از پیگیری های زیاد و بی توجهی از سوی مسوولان و رسانه ای شدن مشکل،بالاخره پیمانکار ۲ ماه حقوق کارگران را پرداخت کرد ولی از برج ۲ تا حال را یک ریال پرداخت نکردند.
وی افزود:نماینده پیمانکار هم می گوید تا الان حقوق و بیمه کارگران را  از جیب خود داده ایم ولی اگر دانشگاه تا پایان سال هم بودجه ای به ما ندهد یک ریال به کارگران پرداخت نمی کنیم!
این معترض با اشاره به اینکه بی صاحبترین نیروهای بیمارستان،همین نیروهای شرکتی خدماتی,است،گفت:پیمانکار،بیمارستان،شبکه بهداشت،دانشگاه علوم پزشکی هیچکدام توجهی به ما نمی کنند،اگر این موضوع ادامه پیدا کند همه دست از کار می کشیم.
این جوان بیان کرد:هر چه قدر داد می زنیم،راه به جایی نمی بریم،چرا دانشگاه علوم پزشکی با این پیمانکار قرارداد بسته است؟
شبکه بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی می خواهند به کجا برسند که حقوق کارگران را پرداخت نمی کنند؟دو برابر سایر پرسنل کار می کنیم!
یزدان پناه رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در گفت وگو با کبنا گفت:در حقیقت من اطلاع ندارم،با اقای پوران فرد تماس بگیرید.
باید گفت واقعا جای بسی تامل و تاسف است که کارگران ماه ها است در این شرایط اقتصادی حقوقی دریافت نکرده اند و پاسخ رییس دانشگاه علوم پزشکی به عنوان ناظر عالی این باشد که《اطلاع ندارم حقیقت》!
پوران فرد نیز در گفت وگو با کبنا با اشاره به درآمد اختصاصی و ۵ درصد درآمد رییس دانشگاه بیان کرد:برنامه ریزی کردیم که در این هفته به تمام شرکت های پیمانکاری پرداخت داشته باشیم که تا پایان مرداد ماه بتوانند حقوق کارگران را پرداخت و به روز رسانی کنند.
به محض پرداخت اعتبار به شرکت ها،واحد باید حقوق را به نیروها پرداخت کنند،در غیر اینصورت با واحد برخورد قانونی می شود.
پوران فرد افزود:تابع اصل ۴۴ با هدف برونسپاری،۹۱۴نیروی پیمانکار با قرارداد های متفاوت در کل دانشگاه داریم.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه باتوجه به کسری بودجه ای که داشت این بند را به قراردادها اضافه کرد،تا هر زمانی که کارفرما پول به پیمانکار پرداخت کند، پیمانکار باید حقوق کارگر را پرداخت کند،پیمانکاران هم این بند را قبول  و امضا کردند.
دانشگاه به عنوان ناظر عالی این کار است،ناظر بالای پیمانکار آن واحدی است که با آن کار می شود.
ممکن است درآمد بیمارستان در یک ماه اندازه ای نباشد که بتواند حقوق کارگران را پرداخت کند،ولی پیمانکار موظف است از جیب خود این حقوق را پرداخت کند که اگر چنین نکرد،ناظر باید به ما گزارش دهد.
 طبق قرارداد،پیمانکار با دریافت تذکر اول ۵ درصد قرارداد،تذکر دوم۱۰ درصد،تذکر سوم ۱۵ درصد قرارداد را باید پرداخت کند،در غیر این صورت خلع پیمان  می شود.
متاسفانه برخی پیمانکاران این کار را انجام نمی دادند و گزارشی هم به دانشگاه اعلام نمیشد.
ولی از زمانی که این گزارش در تیرماه به دانشگاه ارسال شد،ما هم در این مدت برای ۸ پیمانکار تذکر کتبی پرداخت ۵ درصد قرارداد را صادر کردیم که آن تذکر باعث شد حقوق چند ماه را پرداخت کنند.
البته ما هم پیمانکار را در این شرایط اقتصادی درک می کنیم و همکار ما است.
_________________________

گزارش از سیده فاطمه خطیبی

وقتی دادِ کارگران بیمارستان دهدشت ره به جایی نمی برد/پاسخ عجیب”یزدان پناه”!/وعده پوران فرد به کارگران
تهیه شده توسط پایگاه خبری کبنا نیوز

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

چ سپتامبر 16 , 2020
سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب | دیتی نیوز از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است. پس از خروج ایالات متحده آمریکا از توافق هسته ای در اردیبهشت ماه […]