آفرودری تنومند و دلربا!

آفرودری تنومند و دلربا! | دیتی نیوز

پس از وقفه‌ای شش‌ساله فورد در سال ۲۰۱۹ نام «ترمور» را با معرفی نسخه آماده آفرود از F-250 و F-350 سوپر دیوتی زنده کرد. این نام خشن هم‌اکنون روی رنجر کوچک‌تر نیز گذاشته شده است. ترمور که به عنوان پکیجی سفارشی در مدل‌های XLT و لاریات و با پیکربندی سوپرکرو چهار چرخ محرک عرضه می‌شود قیمت ۴۲۹۰ دلاری دارد.
فورد از رنجر ترمور به عنوان آماده‌ترین نسخه کارخانه‌ای تاریخ این پیکاپ برای آفرود نام بره است. این پیکاپ هم‌اکنون ارتفاع بیشتری از سطح زمین داشته و لاستیک‌های ۳۲ اینچی کانتیننتال نیز زیرش خودنمایی می‌کنند. این لاستیک‌ها رینگ‌های ۱۷ اینچی را در آغوش گرفته‌اند.
توانایی‌های آفرودر رنجر ترمور با افزایش بازه حرکتی سیستم تعلیق در جلو و عقب بیش از پیش بهبود یافته است. از دیگر بازنگری‌های رخ داده در پیکاپ یاد شده می‌توان به دامپرهای فاکس، شوک‌هایی با تنظیم‌های ویژه و فلاپ‫های زیر بدنه اشاره کرد. فورد همچنین دیفرانسیل عقب قفل شونده و قلاب‌های عقب را نیز به این خودرو اضافه کرده است.
رنجر ترمور ۲۰۲۱ دارای چهار حالت رانندگی است که با استفاده از سیستم مدیریت تراین می‌توان آن‌ها را انتخاب کرد. این خودروساز آمریکایی همچنین اقدام به بهبود سیستم کنترل کشش کرده تا شتاب گیری و کشش خودرو در زمین‌های شنی بهبود یافته و زوایای حمله و فرار نیز نسبت به مدل استاندارد بهتر شده است.
همچنین روی داشبورد این خودرو پاور بانکی محوری با شش سوئیچ قرار گرفته که مواردی همچون وینچ‌ها، چراغ‌ها و کمپرسور باد را کنترل می‌کنند. برخی تغییرات ظاهری نیز وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به رنگ جدید مه‌شکن‌ها و گرافیک خاص بدنه اشاره کرد. داخل کابین نیز عناصر جیر سفارشی، دوخت‌های جدید و عناصر تیره‌رنگ دیده می‌شوند.
این خودرو از پیشرانه ۲.۳ لیتری اکوبوست با قدرت ۲۷۰ اسب بخار و گشتاور ۴۲۰ نیوتون متر استفاده می‌کند. قدرت پیشرانه از طریق گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک، سیستم چهار چرخ محرک استاندارد و دیفرانسیل عقب قفل شونده به چرخ ها فرستاده می‌شود.
تولید رنجر ترمور آفرود از اوایل سال ۲۰۲۱ شروع خواهد شد. اگر خواهان نسخه پرچم‌دار رپتور هستید شاید نسل جدید، این آرزوی شما را برآورده کند. همچنین قرار است پیکاپی رده پایین‌تر از رنجر با نام ماوریک نیز در سال آینده معرفی شود.
منبع: پدال (pedal.ir)

آفرودری تنومند و دلربا!

روزنامه ابتکار

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

چرا باید از کمال‌گرایی فاصله بگیریم؟

چ سپتامبر 16 , 2020
چرا باید از کمال‌گرایی فاصله بگیریم؟ | دیتی نیوز کمال‌گرایی به‌ غلط به‌ عنوان ارزشی مقدس در بین مردم رواج‌یافته و گرگی است در لباس میش که تنها دستاوردش افسردگی، ضعف عزت‌ نفس، کاهش اعتماد به خود، اضطراب، بی‌قراری و البته ناامیدی است.  سواد زندگی نوشت: «ایده‌آل‌گرایی، کمال‌طلبی، بی‌عیب و […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب