روحانی: اعتراف می‌کنم قیمت مواد غذایی در بازار منصفانه نیست

روحانی: اعتراف می‌کنم قیمت مواد غذایی در بازار منصفانه نیست | دیتی نیوز

رئیس‌جمهور درباره وضعیت قیمت مواد غذایی در بازار ابراز نارضایتی کرد و گفت که اعتراف می کنم قیمت ها ناعادلانه و غیرمنصفانه است.
به گزارش کبنا، حجت الاسلام حسن روحانی در جلسه هیئت دولت با بیان این که ما در توزیع مشکل داریم، افزود: در شرایط تحریم، توزیع گاهی معادل تامین کالاست. ما در سیستم توزیع مشکل داریم و از اول دولت دوازدهم اصرار کردم بر این که در شرایط تحریم ،ما نیاز به وزیر مستقل بازرگانی داریم که ۲۴ ساعت کارش توزیع باشد و دنبال تامین و توزیع درست باشد که به هر حال نشد. حالا که نشد، مردم و کشور ضرر کردند و اگر می‌شد حتما وضع بازار از حالا به مراتب بهتر بود.‌
وی ادامه داد: امروز هم در دولت عرض کردم معاون اول رئیس‌جمهور بیشترین وقت خود را برای هماهنگی های لازم در توزیع بگذارد. مردم ما امروز دچار گرفتاری هستند، جنسی تولید می شود و به اندازه کافی اضافه داریم و بحث این است صادر کنیم و نکنیم، همزمان گران می‌شود.
روحانی تاکید کرد: امروز اعتراف می‌کنم که مواد غذایی از لحاظ اصل مواد، در بازار وجود دارد اما قیمت‌ها ناعادلانه، غیرمنصفانه، غلط و نادرست است. چرا مردم در فشار قرار می‌گیرند؟ ما باید پایش و نظارت کنیم. باید تعزیرات حکومتی ما با تمام توان در بازار باشد، قوه قضاییه باید بیاید و اعلام آمادگی کند و به میدان بیاید و کمک کند. من وزیر معرفی می‌کنم و البته حق مجلس است و نمی‌توانم ایراد حقوقی بگیرم اما وزیر رای نمی آورد. دومرتبه معطل می شویم تا وزیر بعدی را معرفی کنیم.

روحانی: اعتراف می‌کنم قیمت مواد غذایی در بازار منصفانه نیست

تهیه شده توسط پایگاه خبری کبنا نیوز

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

وارث تاج و تخت بلژیک در تمرین نظامی

چ سپتامبر 16 , 2020
وارث تاج و تخت بلژیک در تمرین نظامی | دیتی نیوز پرنسس الیزابت، وارث تاج و تخت بلژیک در یک اردوگاه نظامی که متعلق به ارتش این کشور است، دوره های آموزش نظامی را فرامی گیرد. او زاده 25 اکتبر 2001 است. دوشس برابانت این جایگاه را پس از کناره‌گیری پدربزرگش […]