مردم فلسطین از اشغالگری و سرکوب رنج می‌برند

مردم فلسطین از اشغالگری و سرکوب رنج می‌برند | دیتی نیوز

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر که در واشنگتن به سر می برد، با بیان اینکه جهان اسلام نباید از پیگیری مساله فلسطین خسته شود تاکید کرد که مردم فلسطین هر روز از اشغالگری و سرکوب رنج می‌برند.
وی در مصاحبه با سرویس «جهان بینی امروز» روزنامه واشنگتن پست ضمن حمایت از هدف بلند مدت تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی ورای مرزهای اشغال شده ۱۹۶۷، تاکید کرد که ما نیاز به یافتن یک راه حل عادلانه برای فلسطینی‌ها داریم.
محمد بن عبدالرحمن آل ثانی گفت که بر خلاف معامله قرن دولت ترامپ که زمین‌های زیادی را به اسرائیل واگذار می‌کند و تضمینی برای تشکیل کشور مستقل فلسطینی ندارد، ابتکار صلح عربی یک مبنای عادلانه برای مذاکرات فراهم آورده است. وزیر خارجه قطر تصریح کرد که دولت راستگرای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تمایلی برای گفت‫وگوی سازنده با فلسطینی‌ها نشان نداده است.
وی با اشاره به اینکه نظر فلسطینی‌ها در مورد توافق مهم تلقی می‌شود، اضافه کرد که این به تصمیم ما یا آمریکا بستگی ندارد.

مردم فلسطین از اشغالگری و سرکوب رنج می‌برند

روزنامه ابتکار

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

گروسی، ایران را شریک مهمی برای آژانس خواند

چ سپتامبر 16 , 2020
گروسی، ایران را شریک مهمی برای آژانس خواند | دیتی نیوز مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه در دیدار با معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه که برای شرکت در اجلاس شورای حکام به وین سفر کرده، جمهوری اسلامی را شریک مهمی برای آژانس خواند.به گزارش ایرنا، […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب