نشست سران لیبی پنجشنبه در فرانسه

نشست سران لیبی پنجشنبه در فرانسه | دیتی نیوز

پایگاه فرانسوی ایتلیجنس آنلاین اعلام کرد، پاریس روز پنجشنبه میزبان نشست سران لیبی خواهد بود. این درحالی است که شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی هرگونه دیدار نخست وزیر این دولت با فرمانده نیروهای شورشی موسوم به ارتش ملی لیبی را رد کرد.
به گزارش ایسنا، این پایگاه فرانسوی اعلام کرد، این نشست با نظارت سازمان ملل و با حضور ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شورشی موسوم به ارتش ملی لیبی، عقیله صالح، رئیس پارلمان طبرق در شرق لیبی و نیز فائز السراج، نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی برگزار خواهد شد.
هدف از این نشست ادامه نشست های لیبی در شهر بوزنیقه مراکش است که هفته گذشته انجام شد. فرانسه امیدوار است نمایندگان دیپلمات آلمان و ایتالیا نیز برای حمایت از این مذاکرات حضور داشته باشند.
اینتلیجنس آنلاین اعلام کرد، این نشست مقدمه‫ای برای تلاش‫های تیم مشورتی کاخ الیزه برای حل بحران لیبی است زیرا پاریس می خواهد به توسعه طلبی ترکیه پایان دهد.
خبر میزبانی پاریس از سران دو دولت شرق و غرب لیبی در حالی اعلام شده که شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرده، السراج هرگز با ژنرال حفتر دیدار نخواهد کرد نه در آینده نزدیک و نه در دراز‫مدت.

نشست سران لیبی پنجشنبه در فرانسه

روزنامه ابتکار

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

چرا بین ایران و ترامپ مذاکره‌ای شکل نمی‌گیرد؟

چ سپتامبر 16 , 2020
چرا بین ایران و ترامپ مذاکره‌ای شکل نمی‌گیرد؟ | دیتی نیوز یک کارشناس مسایل بین‌الملل گفت: می‌دانیم که ترامپ دنبال تغییر رویه در قبال ایران نیست و بعضا سعی دارد حرف خود را به کرسی بنشاند که این مساله موجب می‌شود هیچ وقت مذاکره و تعاملی بین دو طرف شکل […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب