نگرانی فرماندار و استاندار کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت بد زندان یاسوج / گردن کشی در مقابل قانون خط قرمز ما است

نگرانی فرماندار و استاندار کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت بد زندان یاسوج / گردن کشی در مقابل قانون خط قرمز ما است | دیتی نیوز

عصر امروز آخرین جلسه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا به ریاست حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
به گزارش کبنا، در این جلسه ابتدا پرویز یزدان پناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد به تشریح وضعیت کرونا پرداخت و اظهار داشت: 57 درصد موارد مثبت استان مربوط به شهرستان بویراحمد بوده است.
محمد مهدی بانشی معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در حال حاضر به غیر از سه شهرستان بزرگ استان شهرستان باشت هم به جمع شهرستان‌های با وضعیت قرمز پیوست.
وی گفت: در حال حاضر باز هم نگران وضعیت گچساران هستیم که پیک دوباره هم برگردد اما در کل وضعیت پیک ما به نسبت سایر استان‌ها بهتر بوده است برای مثال پیک کرونا در چهارمحال بختیاری 3 و نیم برابر ما بوده است.
وی گفت: همچنین وضعیت بانک‌ها و مطب‌های ما نسبت به سایر نقاط کشور در خصوص رعایت دستورات بهداشتی بهتر بوده است اما وضعیت آرامستان های ما به نسبت سایر استان‌ها وضعیت خوبی نبوده است در حالی که در کل کشور 83 درصد رعایت بوده در استان ما 70 درصد است.
شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد در این جلسه در مورد وضعیت بد زندان یاسوج تذکر داد و حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص نیز تذکر داد و اظهار داشت: همان گونه که از یک بحران در خانه سالمندان به خوبی عبور کردیم در خصوص زندان‌ها هم باید توجه بیشتری شود.
وی افزود: از ناحیه آرامستان ها، استان کهگیلویه و بویراحمد آسیب پذیر است. در این نوع تجمعات که دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود باید منتظر روزهای سخت باشیم.
وی گفت: استان‌های دیگر و مرکزنشینان وقتی کلیپ مراسمات تشییع جنازه‌ها بعضی نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد را می‌بینند، روی سر ما داد می‌کشند.

 کلانتری تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مسیر را برای فعالیت‌های روزانه فراهم خواهد کرد. در صورتی که پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود، ما هیچ مشکلی نداریم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از همه کسانی که برای مقابله با کرونا پای کار آمده‌اند، اظهار داشت: ما از وضعیت آرامستان ها نگران هستیم. و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار حائز اهمیت است. باید به کسانی که توجهی به جان مردم ندارند با برخوردهای هشداری به آنها تذکر دهیم.
 
 کلانتری گفت: برای ما نگران کننده است که بازار و اصناف تعطیل باشد. کسانی که پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند، منعی برای ادامه فعالیتشان در بازار نیست. اما کسانی که به هر نحوی می‌خواهند قانون را رعایت نکند و پروتکل‌های بهداشتی را مورد توجه قرار ندهند، برخورد لازم می‌شود. گردن کشی در مقابل قانون خط قرمز ما است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد به خبری در خصوص عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آزمایشگاه شهید مدنی بویراحمد اشاره کرد و اظهار داشت: خبری خوانده‌ام که در بعضی از آزمایشگاه‌ها فاصله‌ها اجتماعی رعایت نمی‌شود که باید کنترل و نظارت لازم انجام بگیرد. رسانه‌ها نقاط مثبت و منفی عملکرد مدیران در مقابله با کرونا را مورد نظر قرار بدهند.
 

نگرانی فرماندار و استاندار کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت بد زندان یاسوج / گردن کشی در مقابل قانون خط قرمز ما است

تهیه شده توسط پایگاه خبری کبنا نیوز

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

بذرپاش همه را بخشید

چ سپتامبر 16 , 2020
بذرپاش همه را بخشید | دیتی نیوز رییس دیوان محاسبات کشور اعلام کرد که از شکایات خود از کسانی که تهمت‌هایی را نسبت به وی مطرح کرده بودند صرف نظر کرده است. به گزارش ایسنا، مهرداد بذرپاش در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «در آغاز کار در دیوان محاسبات، […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب