هند قصد دارد قانونی برای ممنوعیت تجارت ارز مجازی وضع کند

هند قصد دارد قانونی برای ممنوعیت تجارت ارز مجازی وضع کند | دیتی نیوز

پول و تجارت به نقل از بلومبرگ، چین قصد دارد قانون جدیدی برای ممنوعیت تجارت با ارزهای مجازی وضع کند و  راه خود را از سایر اقتصادهای آسیا که این بازار نوپا را قانونی اعلام کرده‌اند جدا سازد.

انتظار می رود این لایحه قبل از فرستاده شدن به مجلس توسط کابینه فدرال مورد بررسی قرار گیرد. دولت فدرال هند بلاکچین، فناوری زیرساخت ارزهای مجازی، را تشویق می کند ولی تمایلی به تجارت با ارزهای مجازی ندارد. سخنگوی وزارت دارایی هند توضیحی در این مورد نداده است.

بانک مرکزی هند در ۲۰۱۸ نقل و انتقالات مالی با ارزهای مجازی را ممنوع کرد ولی دادگاه عالی این اقدام بانک مرکزی را غیر قانونی اعلام کرد.

پس از آن، تجارت با ارز مجازی از ماه مارس ۴۵۰ درصد طی دو ماه افزایش یافت که نگرانی هایی را به وجود آورد چون بیشتر هندی ها در بحبوحه از دست دادن مشاغل و رکود اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا، پس اندازهای خود را به خطر می‌انداختند. پکسفول، پلتفرم معاملات همتا به همتای بیت کوین، ۸۸۳ درصد رشد را بین ژانویه تا مه ۲۰۲۰ گزارش داد که از ۲٫۲ میلیون دلار تا ۲۲٫۱ میلیون دلار افزایش یافته بود. وازیرکس، یکی از مراکز مبادله ارز مجازی در بمبئی ۴۰۰ درصد در مارس ۲۰۲۰ و ۲۷۰ درصد در آوریل به صورت ماهانه رشد داشت.

این تصمیم هند بسیار حیاتی خواهد بود چون اکثر کشورهای آسیایی در حال بررسی نقاط ضعف و قوت ارزهای مجازی هستند. چین که رقیب هند در این زمینه است در ۲۰۱۷ ارزهای مجازی را ممنوع کرد ولی اخیراً به بیت کوین اجازه معامله به عنوان یک کالای مجازی و نه یک پول بدون پشتوانه را داده است. چین همچنین قصد دارد ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را راه اندازی کند. سنگاپور و کره جنوبی هم تجارت با ارز مجازی را قانونی کرده و تحت نظارت درآورده اند.

ممنوعیت جدید استفاده از ارزهای مجازی در هند بر تجارت ۱٫۷ میلیون هندی با سرمایه های دیجیتال و تعداد زیادی از شرکت‌هایی که پلتفرم های تجارت با این ارز مجازی را به راه انداخته‌اند، تاثیر میگذارد.

متخصصان عقیده دارند هند به جای ممنوع کردن ارزهای مجازی باید چارچوبی قانونی برای حمایت از مصرف کنندگان ناآگاه ایجاد کند تا نظارت کافی دولت و بانک مرکزی بر تجارت ارز مجازی تضمین شود. به این ترتیب، هند می‌تواند از جذب سرمایه گذاران و کسب و کارهای ارز مجازی بهره ببرد.

هند قصد دارد قانونی برای ممنوعیت تجارت ارز مجازی وضع کند

مرجع و منشور اخبار اقتصادی

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

رونمایی از ارز دیجیتال دولتی باهاما موسوم به «دلار شنی» در اکتبر

چ سپتامبر 16 , 2020
رونمایی از ارز دیجیتال دولتی باهاما موسوم به «دلار شنی» در اکتبر | دیتی نیوز پول و تجارت از کوین‌تلگراف، براین اساس باهاما در نظر دارد تا به نخستین کشوری در جهان بدل شود که یک ارز مجازی دولتی را به طور سراسری عرضه می‌کند و اعلام کرده که در […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب