پاکستان به دنبال توسعه تجاری با ایران

پاکستان به دنبال توسعه تجاری با ایران | دیتی نیوز

سرکنسول کشور پاکستان در زاهدان گفت: پاکستان و ایران روابط گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف دارند و دولت پاکستان خواهان توسعه مبادلات تجاری با ایران است.

محمد رفیع عصر امروز(۲۶ شهریورماه) در دیدار با ریاست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس اظهار کرد: با توجه همجواری این دو کشور و روابط دیرینه ای که با یکدیگر دارند لزوم گسترش روابط تجاری بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.
وی بیان کرد: پاکستان ارتقای روابط تجاری با استان های جنوبی ایران را در دستور کار قرار داده است زیرا ارتباط تجاری ایران و پاکستان تنها محدود به استان سیستان و بلوچستان است.
رفیع اضافه کرد: تحریم‌های بانکی مهمترین مشکل بین روابط تجاری ایران و پاکستان محسوب می‌شود لذا تجارت تهاتری در دستور کار قرار دادیم که این فرایند تا ۶ ماه آینده اجرایی می‌شود.
سرکنسول پاکستان در زاهدان ادامه داد: با توجه به وجود برخی محدودیت ها در تجارت بین دو کشور ایران و پاکستان، پیگیری های لازم را برای انجام فعالیت تجاری تهاتری انجام می دهیم که امیدواریم این مهم محقق شود.
وی با بیان اینکه هدف ما گسترش تجارت و دریافت اطلاعات بروز با جوامع تجاری است، ادامه داد: فرصت‌ها و اطلاعات مربوط به مسائل تجاری در ایران را توسط رایزن بازرگانی به تجار پاکستانی منتقل خواهیم کرد و جای خالی بازرگانان هرمزگان در اجلاس  کمیته مشترک تجاری با پاکستان که در کویته برگزار می شود  به خوبی احساس می شود.

پاکستان به دنبال توسعه تجاری با ایران

تهيه شده توسط پایگاه خبری مردم سالاری آنلاین

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

محبان امام حسین(ع) هیچگاه خارج از مقررات اقدام نمی کنند/برخی می خواهند روابط دو کشور دچار مشکل شود

چ سپتامبر 16 , 2020
محبان امام حسین(ع) هیچگاه خارج از مقررات اقدام نمی کنند/برخی می خواهند روابط دو کشور دچار مشکل شود | دیتی نیوز سفیر افلاک سفیر مردم لرستان، خبر لرستان، اخبار لرستان، لرستان به گزارش سفیرافلاک، ایرج مسجدی در راستای مراسم پیاده روی اربعین اظهار داشت: هر ساله در ایام اربعین خدمت […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب