گروسی، ایران را شریک مهمی برای آژانس خواند

گروسی، ایران را شریک مهمی برای آژانس خواند | دیتی نیوز

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه در دیدار با معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه که برای شرکت در اجلاس شورای حکام به وین سفر کرده، جمهوری اسلامی را شریک مهمی برای آژانس خواند.
به گزارش ایرنا، رافائل گروسی در این دیدار همکاری‌های ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سطح فعالیت های راستی آزمایی در ایران را مثبت ارزیابی کرد.
برابر اعلام نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان‫های بین‫المللی در وین، «محسن بهاروند» نیز با اشاره به همکاری‫های گسترده ایران و آژانس، بر ضرورت عدم تاثیرپذیری آژانس از فشارهای سیاسی برخی کشورها با هدف ایجاد انحراف در تعاملات فیمابین، تاکید کرد.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان همکاری ها در فضایی سازنده و به دور از تاثیرپذیری، طرف های ثالث را به نفع دو طرف و تمامیت آژانس خواند.
وی همچنین با قدردانی از کمک های آژانس برای مبارزه با کرونا در ایران، همکاری های فنی را جزئی مهم و لاینفک در ماموریت آژانس شمرد.
بهاروند با اذعان به این که استفاده از انرژی هسته‫ای برای مقاصد صلح آمیز حق تمامی اعضای آژانس است، به وضعیت عربستان سعودی نیز اشاره کرد و گفت: فعالیت‫های این کشور که بسیار غیرشفاف است و از پذیرش بازرسان آژانس نیز استنکاف می ورزد، موجب نگرانی است و آژانس باید بتواند فعالیت‫های راستی ازمایی خود را در این قبیل کشورها انجام دهد.
نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین پایتخت اتریش گشایش یافت. گروسی در افتتاحیه این نشست با بیان که این آژانس و ایران درباره مسائل اجرایی پادمانی مورد نظر به توافق رسیده‌اند، ابراز امیدواری کرد که این توافق به توسعه همکاری‌ها و اعتماد دو طرف منجر شود.

گروسی، ایران را شریک مهمی برای آژانس خواند

روزنامه ابتکار

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

نشست سران لیبی پنجشنبه در فرانسه

چ سپتامبر 16 , 2020
نشست سران لیبی پنجشنبه در فرانسه | دیتی نیوز پایگاه فرانسوی ایتلیجنس آنلاین اعلام کرد، پاریس روز پنجشنبه میزبان نشست سران لیبی خواهد بود. این درحالی است که شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی هرگونه دیدار نخست وزیر این دولت با فرمانده نیروهای شورشی موسوم به ارتش ملی لیبی را […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب