از اوکراین تا کهگیلویه و بویراحمد / روز اولی که شروع به این کار کردم به من گفتند نمی توانی

از اوکراین تا کهگیلویه و بویراحمد / روز اولی که شروع به این کار کردم به من گفتند نمی توانی | دیتی نیوز

سیدسجاد مومنی تبار 3 سال است شرکت دانش بنیان آریونت را در یاسوج راه اندازی کرده، مومنی تبار مدیرعامل این شرکت، می گوید «روز اولی که شروع به این کار کردم به من گفتند نمی توانی در ایران این کار را انجام بدهی، ولی  من این کار را در یاسوج شروع کردم، جایی که حتی یکسری امکانات معمول و کلی را ندارد»، مومنی تبار در سال 97 عنوان فناور برتر استان را کسب کرد و تاکنون با تیم توانمند خود توانسته بخش زیادی از بازار داخل و چند کشور خارجی را در دست بگیرد.  
ضمن قدردانی از حضرتعالی بابت وقتی که در اختیار ما گذاشتید، مختصراً در باره راه اندازی شرکت گسترش کاربرد فناوری اریونت برای خوانندگان توضیح دهید؟ چگونه به فکر راه اندازی این شرکت افتادید؟ من برای آسایش زندگی خودم چنین کاری نکردم، چون قبل از این هم رفاه خوبی داشتم و در کشور اوکراین بیزینس و شغل خوبی داشتم، ولی با ۳۰۰ میلیون تومان پولی که از کار کردن در اوکراین بدست آوردم به ایران برگشتم و در استان کهگیلویه و بویراحمد پولم را سرمایه گذاری کردم و الان خوشحالم که توانستم برای ۲۱ نفر شغل ایجاد کنم. هدف من از ایجاد شرکت آریونت راه اندازی تکنولوژی جدید و اشتغال زایی در استان و به کارگیری جوانان جویای کار و مستعد و جلوگیری از برون رفت ارز بوده است.
سئوال 2) برای اینکه این شرکت روی چرخه تولید قرار بگیرد و به قولاً راه بیفتد، از سد موانع و مشکلاتی زیادی عبور کردید؟ مختصراً توضیح بدهید که چگونه به این جایگاه رسیدید؟
خوب قاعدتا معمولا تولید با همیشه با مشکلاتی روبروهست. مشکل اصلی در اوایل کار عدم اعتماد به کالای ایرانی بود که خوشبختانه بعد از اینکه چندین سازمان از محصولات استفاده کردند حس امنیت بین جامعه مصرف کننده ایجاد شد.
روز اولی که شروع به این کار کردم به من گفتند نمی توانی در ایران این کار را انجام بدهی، چون کسانی که متخصص های این کار از ایران رفته ن، در این شرایطی که در کشور امکانات و تجهیزات لازم نبود من این کار را در یاسوج شروع کردم که حتی یکسری امکانات معمول و کلی را ندارد، و مثلا ممکن است بخاطر یک پیچ ریز کار ما بخوابد. ولی این کار را شروع کردیم. یکبار در این کار شکست خوردم. الان چند تیم برای شرکت مشغول به کار هستند. کارگاه بزرگی در اختیار داریم. 21 نفر تمام وقت در شرکت مشغول به کار هستند. نیروهای ما همگی بومی هستند، تاکنون در دو کشور تاییدیه صادرات گرفته ایم.
امروزه تکنولوژی چیزی است که هیچ کسی ان را در اختیار ما نمی گذارد، ما در کاری که شروع کردیم، به سمت مهندسی معکوس نرفتیم بلکه به سمت طراحی رفته ایم.
رویای من این هست که ثابت کنم در ایران می توانیم یکسری کارهایی را انجام دهیم. گرچه فروش محصولات هم به راحتی نیست. ولی بطور کلی چشم انداز مشخصی برای شرکت داریم، برنامه کاری ما این است که تا چند سال آینده در 6 کشور همسایه این محصول را وارد کنیم و قرارداد ببندیم، و تا سال 4018 به عنوان شرکتی صاحب تکنولوژی در دنیا معرفی شویم.

در شرکت اریونت الان چه محصولاتی تولید می کنید؟ شرکت در زمینه تولید تجهیزات ارتباطی و مخابراتی فعالیت دارد، محصولات ما در زمینه افزایش پهنای باند و اینترنت سازمان های دولتی، شرکت ها و اپراتورهای مخابراتی مورد استفاده قرار می گیرد. بطور دقیق تر زمینه فعالیت ما در شرکت آریونت تولید تجهیزات مخابراتی بر بستر فیبر نوری ست. محصولات تولیدی عبارتند از: PDH,SDH,PCM,D-CWDM,E1Convertor,SFP هستند.برخی از محصولات داخلی کشور منحصرا توسط شرکت آریونت تولید می شود.
آیا توانسته اید در بازار هم جای برای خودتان باز کنید؟ بله ما در داخل کشور با بسیاری از ادارات و ارگان های دولتی و غیر دولتی کار می کنیم و در حال رایزنی و ثبت قرارداد با چند کشور خارجی صاحب سبک هستیم.
نحوه همکاری مسئولان کهگیلویه و بویراحمد با شما چگونه است؟ انتظار و توقع شما از مسئولان چیست؟ توقع خیلی زیادی نداریم . توقع شرکت آریونت از مسئولان این هست که از وارد کردن و عرضه محصولات مشابه بی کیفیت داخلی و خارجی جلوگیری و از مهندسان جوان و متخصصان استان حمایت کنند.
ما برای عرضه محصولات به سازمان های مختلف نامه می زنیم، ولی متاسفانه نسخه ایرانی با قیمت پایین تر را نمی خرند و محصول خارجی را می خرند. به نظر می آید باید فرهنگ سازی در خصوص خرید محصولات داخلی صورت بگیرد، و دولت و مردم از محصول ایرانی حمایت  کنند. متاسفانه همکاری مسئولان بسیار ضعیف و فقط در حد حرف هست.

 

از اوکراین تا کهگیلویه و بویراحمد / روز اولی که شروع به این کار کردم به من گفتند نمی توانی

تهیه شده توسط پایگاه خبری کبنا نیوز

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

سامان قدوس به تیم انگلیسی می‌پیوندد

پ سپتامبر 17 , 2020
سامان قدوس به تیم انگلیسی می‌پیوندد | دیتی نیوز مدیر باشگاه آمیان فرانسه از انتقال ستاره ایرانی به برنتفورد انگلیس خبر داد. به گزارش فارس، ریاست باشگاه آمیان فرانسه در خبری اعلام کرد که روز پنج شنبه سامان قدوس راهی برنتفورد انگلیس خواهد شد. برنارد خوانین تایید کرد که ستاره […]