سالهای آینده سالهای جنگ فناوری است / توسعه فضاهای فیزیکی؛ نیاز پارک علم و فناوری یاسوج

سالهای آینده سالهای جنگ فناوری است / توسعه فضاهای فیزیکی؛ نیاز پارک علم و فناوری یاسوج | دیتی نیوز

صبح امروز پنجشنبه 27 شهریورماه نشست مسئولان واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد با حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
هاشمی رئیس پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست، اظهار داشت: از نقطه نظرات آقای استاندار مکرر استفاده کرده ایم، از ظرفیت های ایشان در ایجاد فرهنگ فناوری استفاده
هاشمی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: همکاران ما در حوزه اقتصاد مقاومتی در حال دفاع و فعالیت هستند و به نظر می رسد که سالهای آینده سالهای جنگ فناوری است و باید به این امر توجه ویژه داشته باشیم.
هاشمی در خصوص اهداف و وظایف پارک ها گفت: پارک های علم و فناوری حلقه مفقوده میان صنعت و دانشگاه را پر می کنند.
رئیس پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد زیر نظر وزارت علوم است، اولین پارکی بودیم که قبل از تاسیس ردیف بودجه گرفتیم. قبل از سفر رئیس جمهور ساختمان پارک خریداری و زیرساخت ها فراهم شد.
وی افزود: 263 نفر بصورت پاره وقت و تمام وقت در این پارک مشغول به کار هستند.
وی گفت: بالغ بر 100 شرکت درخواست استقرار در پارک دادند که 29 شرکت پذیرفته شدند.
هاشمی بیان کرد: جلسات و مشاوره های ما در دوره کنونی کرونایی بصورت ویدئوکنفرانفرسی ادامه پیدا می کند.
در سال اول 3میلیارد و 700 میلیبون فروش داشتیم ، سال 98، 9 میلیارد تومان فروش داشتیم، بصورت تصاعدی این عدد افزایش پیدا می کند.
هاشمی گفت: 12 برابر تسهیلاتی که پارک به شرکت ها داده است، شرکت های ما فروش داشته اند و نکته خوب این است که 70 درصد این تسهیلات برگشته است.
هاشمی اظهار کرد:فضایی که در پارک در اختیار داریم  6 هکتار است، برای اینکه پارک بتواند به درجه دو ارتقا پیدا کند حداقل 20 هکتار مورد نیاز است.
بیان کرد: در نمایشگاه ها به خوبی شرکت ها خود را نشان دادند و نمونه اش قرارداد 7 میلیاردی بود که یکی از شرکت ها منعقد کرد، در نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران توانستیم رتبه غرفه برتر را بدست بیاوریم.
هاشمی اظهار کرد: در قالب توافق نامه از ظرفیت پارک های دانشگاه تهران و پارک شریف توافق نامه امضا کردیم و شرکت های ما می توانند از ظرفیت این پارک ها هم استفاده کنند.
هاشمی گفت: مقدمات لازم برای پارک دهدشت فراهم شده، زیرساخت های اولیه از اعتبارات پارک علم و فناوری خریداری شد، یک طبقه از دانشگاه آزاد دهدشت به واحد دهدشت اختصاص داده شده است.
وی بیان کرد: پارک علم و فناوری برای استان یک ضرورت است، و امیدواریم همانطور که تاکنون به رفع نیازهای پارک ورود کرده اید با جدیت ادامه دهید. معارضاتی نیز در سوله سرابتاوه وجود دارد، جا دارد که دستوری بفرمایید تا کار سریع تر پیش برود.
هاشمی گفت: 80 هکتار زمین زیر دانشگاه یاسوج با کاربری آموزشی بوده است، و اینجا بهترین فضا برای توسعه پارک و فناوری است، و حتی اگر در ابتدا 5 هکتار از این زمین در اختیار قرار بگیرد بسیار برای پارک کمک کننده است.
رئیس پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: توسعه فضاهای فیزیکی برای پارک اهمیت و ضرورت زیادی دارد، نمونه اش ساختمانی است که در کنار رودخانه بشار ساخته شده و کاربری اش در ابتدا پارک علم و فناوری کودک و نوجوان بوده است ولی در حال حاضر استفاده ای نمی شود، هر چقدر پیگیری کردیم آموزش و پرورش این ظرفیت را در اختیار ما قرار نداده است، با اینکه این ساختمان با برخی از امکاناتی که دارد جذابیت های خوبی برای دانش آموزان و کودک و نوجوان دارد. با هزینه کمی می توانیم این ظرفیت را به خوبی استفاده کنیم.
 

سالهای آینده سالهای جنگ فناوری است / توسعه فضاهای فیزیکی؛ نیاز پارک علم و فناوری یاسوج

تهیه شده توسط پایگاه خبری کبنا نیوز

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

زلزله ۳.۷ ریشتری فراشنبد را لرزاند

پ سپتامبر 17 , 2020
زلزله ۳.۷ ریشتری فراشنبد را لرزاند | دیتی نیوز شیراز- زلزله ای با قدرت ۳.۷ در مقیاس ریشتر فراشبند در استان فارس را لرزاند. مدیر کل بحران استانداری فارس در این رابطه به مهر گفت: این زلزله مقارن ساعت هشت و ۵۹ دقیقه امروز پنجشنبه رخ داد. رحیم آزادی بیان کرد: […]