ادعای آمریکا درباره بازگردانی تحریم‌ها ایران غیرقانونی است

ادعای آمریکا درباره بازگردانی تحریم‌ها ایران غیرقانونی است | دیتی نیوز

نمایندگی روسیه در سازمان ملل تاکید کرد که اقدامات اخیر دولت آمریکا علیه ایران و تلاش رای بازگرداندن تحریم‫ها «کارشکنی در قوانین بین‫المللی» است.
به گزارش ایسنا، دمیتری پولیانسکی معاون نماینده روسیه در سازمان ملل در پیامی توئیتری درباره تلاش‫ها و اقدامات اخیر آمریکا علیه ایران در سازمان ملل نوشت: بسیار دردناک است که ببینیم چنین کشور بزرگی خود را این طور تحقیر کرده و با هذیان گویی لجوجانه اش با دیگر اعضای شورای امنیت سازمان ملل مقابله می‫کند.
او ادامه داد: ما همگی به وضوح در ماه اوت گفتیم که ادعاهای آمریکا برای فعال کردن مکانیسم بازگردانی سریع تحریم ها علیه ایرات غیرقانونی است. آیا واشنگتن ناشنواست؟
او در ادامه نوشت: به نظر می رسد آمریکا از طریق اعمال خواسته خودخواهانه اش بر دیگران در زمینه کارشکنی در قوانین بین المللی ثابت قدم است. آیا این همان «نظام مبتنی بر قانون» است که در آن قوانین از سوی هیئت محدودی از کشورها پایه‫ریزی می‫شوند و همکاران آمریکایی ما اخیرا سرسختانه از آن دفاع می‫کرده‫‫اند؟ آمریکا مدعی شد که تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را باز گردانده است؛ ادعایی که از سوی اعضای شورای امنیت و کشورهای اروپایی تکذیب شده و جامعه جهانی بر غیر قانونی بودن آن تاکید دارد.

ادعای آمریکا درباره بازگردانی تحریم‌ها ایران غیرقانونی است

روزنامه ابتکار

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

سرفیس Duo از تست مقاومت جان سالم به در برد

د سپتامبر 21 , 2020
سرفیس Duo از تست مقاومت جان سالم به در برد | دیتی نیوز اخیرا عملکرد گوشی منحصر به فرد مایکروسافت با دو نمایشگر، سرفیس Duo که به تازگی وارد بازار شده در تست مقاومت مورد بررسی قرار گرفته است.سرفیس Duo یک گوشی گران قیمت است و احتمالا خریداران زیادی در […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب