افتتاح سه پروژه آبرسانی در بوشهر

افتتاح سه پروژه آبرسانی در بوشهر | دیتی نیوز

ایرنا/مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در این ارتباط گفت: این پروژه‌ها در قالب پویش# هرهفته_الف- ب ایران و افتتاح ۴۰۰ طرح آبرسانی روستایی در ۲۰ استان به طور همزمان درسراسر کشور از طریق ارتباط تصویری با حضور وزیر نیرو مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

عبدالحمید حمزه‌پور افزود: برای اجرای این پروژه‌ها شامل آب‌شیرین‌کن منطقه نوار ساحلی شهرستان دشتی و تامین و آبرسانی روستاهای فاریاب و دهرود سفلی در دشتستان ۱۱۴ میلیارد و۲۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی اضافه کرد: با افتتاح این پروژه‌ها ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از روستائیان مناطق یاد شده از آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.

حمزه پور ادامه داد: یکی از مهم‌ترین این طرح‌ها آب‌شیرین کن ۶۰۰ مترمکعبی نوار ساحلی دشتی است که با بهره‌برداری از این پروژه به چهار روستای زیارت، گلستان، کبگان و لاور ساحلی آبرسانی می‌شود.

وی بیان کرد: این روستاها در کنار دریا قرار دارند و تاکنون آب این روستاها از فاصله ۷۰ کیلومتر از طریق چاه و خط کوثر تامین می‌شد و همواره با فرسودگی خط لوله و مشکل کم آبی روبرو بودند.

حمزه پور گفت: این نخستین آب شیرین کن در حوزه روستایی استان بوشهر است که از ظرفیت و پتانسیل آب‌های شور و نامتعارف دریا استفاده شده‌است و به این وسیله مشکل دیرینه تامین آب روستاهای یاد شده برطرف می‌شود.

وی ادامه داد: برای اجرای سایت آب شیرین کن لاور ساحلی ۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده‌است.

مدیرعامل شرکت آب  و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به بهره‌برداری از شبکه آبرسانی و تامین آب شرب روستاهای دهرود سفلی و فاریاب خاطرنشان کرد:این روستاها در شهرستان دشتستان قرار دارند که با افتتاح آنها مشکل دیرینه آبرسانی به ساکنان این روستاها برطرف می‌شود.

حمزه‌پور افزود: شبکه آبرسانی به روستاهای فاریاب و دهرود سفلی به طور کامل فرسوده بود به همین دلیل آبی در اختیار آنها قرار نمی‌گرفت و با تلاش صورت گرفته کل این شبکه آبرسانی بازسازی و نوسازی و مشکل آبرسانی به این روستاها برطرف شد.

وزیر نیرو در این ارتباط تصویری گفت: در هفته دفاع مقدس پروژه‌های آب رسانی به ۴۰۰ روستای کشور در قالب پویش الف – ب ایران و اجرای منویات رهبر معظم انقلاب مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

رضا اردکانیان از تلاش‌های استانداران و مدیران آب و فاضلاب استان‌ها برای حمایت از اجرای این طرح‌ها قدردانی کرد.

The post افتتاح سه پروژه آبرسانی در بوشهر appeared first on پایگاه خبری صدای استان.

افتتاح سه پروژه آبرسانی در بوشهر

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

صداوسیما: ۶۷ درصد مخاطبان از برنامه‌های تلویزیونی بوشهر رضایت دارند

د سپتامبر 21 , 2020
صداوسیما: ۶۷ درصد مخاطبان از برنامه‌های تلویزیونی بوشهر رضایت دارند | دیتی نیوز روابط عمومی صداوسیما/ سیدحسین ناظر گفت: از آغاز جنگ تحمیلی و بنا به درخواست‌های مکرر مردم بوشهر برای پخش آژیر قرمز و اطلاعیه‌های مربوط به جنگ تحمیلی، اطلاع‌رسانی به بوشهری‌ها از صدا و سیمای استان فارس جدا […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب