اقتصاد جهان در اواسط ۲۰۲۱ به سطح قبل از بحران کرونا باز می‌گردد

اقتصاد جهان در اواسط ۲۰۲۱ به سطح قبل از بحران کرونا باز می‌گردد | دیتی نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دویچه بانک آلمان اعلام کرد تولید در اقتصاد جهان به خاطر رونق اقتصادی قوی‌تر از حد انتظار در ماه های اخیر، تا اواسط ۲۰۲۱ به سطح قبل از بحران کرونا باز می‌گردد ولی افزایش سطح بدهی و تغییر سیاست ها می‌تواند خطر بروز یک بحران مالی را افزایش دهد.

 پیتر هوپر، سرپرست تحقیقات اقتصادی در دویچه بانک طی یادداشتی به مشتریانش نوشت:«بهبود اقتصاد جهان از رکود ناشی از همه گیری ویروس کرونا در زمستان و بهار گذشته، سریع تر از حد انتظار بوده است».

«با پایان سه ماهه سوم، تخمین می‌زنیم سطح تولید ناخالص داخلی جهان تا نصف سطح قبل از بحران کرونا افزایش یافته باشد و حالا پیش بینی می کنیم این رقم تا اواسط سال آینده میلادی کاملاً به سطح قبل از کرونا برسد یعنی ۶ ماه زودتر از آنچه قبلا پیش بینی می‌شد».

دویچه بانک پیش بینی خود از تولید ناخالص داخلی جهان را افزایش داد و انتظار دارد تولید ۳٫۹ درصد در سال جاری میلادی کاهش یابد. این بانک در ماه مه کاهش ۵٫۹ درصدی را برای ۲۰۲۰ پیش بینی کرده بود. پیش بینی این بانک آلمانی از رشد تولید ناخالص داخلی برای سال آینده میلادی از ۵٫۳ درصد تا ۵٫۶ درصد افزایش یافته است.

هوپر اضافه کرد ولی بی ثباتی ها و مشکلات احتمالی بسیاری پیش رو خواهد بود. ترس از موج دوم ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و اروپا افزایش یافته و بی‌ثباتی در مورد دورنمای اقتصادی را بیشتر کرده است. نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم به این بی ثباتی ها افزوده است. تغییر سیاستهای پولی هم این مشکلات را بدتر می‌کند.

 انتهای پیام/۱۱۲

اقتصاد جهان در اواسط ۲۰۲۱ به سطح قبل از بحران کرونا باز می‌گردد

مرجع و منشور اخبار اقتصادی

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

توصیه های ایمنی خودرو| چرا و در کجا باید با دنده سنگین حرکت کنیم؟

د سپتامبر 21 , 2020
توصیه های ایمنی خودرو| چرا و در کجا باید با دنده سنگین حرکت کنیم؟ | دیتی نیوز به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رانندگان با تجربه به خوبی می‌دانند که سراشیبی های تند نیز می‌تواند هم برای خودرو و هم برای راننده بسیار خطرناک باشد و باید نکاتی را در […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب